Jeszcze więcej pieniędzy dla posłów

Od przyszłego roku na prowadzenie swoich biur posłowie co miesiąc mają otrzymywać prawie 14 tysięcy złotych - informuje Radio Zet. Projekt trafił właśnie do Kancelarii Sejmu.

Obraz
Źródło zdjęć: © flickr.com | K. Białoskórski

Akceptacja projektu przez marszałka oznacza podwyżkę o kilkaset złotych. To kolejny wzrost płac po tym, jak w maju posłowie zatwierdzili wzrost ryczałtu - podaje Radio Zet. Koszty tamtej podwyżki wynoszą ponad 7 milionów złotych rocznie. Jeżeli dojdzie do następnej, obciążenie budżetu wzrośnie o dodatkowe 3,5 miliona.

Nie tak dawno więcej pieniędzy miały dostać najważniejsze osoby w państwie. Parlamentarzyści również zyskaliby wtedy dodatkowe pieniądze. PiS zrezygnował jednak z podwyżek, a dwa projekty zwiększenia poborów rządzących - po protestach opozycji i opinii publicznej - zostały wycofane.

Autor: Mateusz Kijek

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Wybrane dla Ciebie