Już nie będą puszczać filmów w samolocie?

Oglądanie filmów w samolotach może przejść do historii. W zamian linie chcą przesyłać materiały rozrywkowe na przenośne urządzenia podróżujących.

Ten widok może przejść do historii
Ten widok może przejść do historii (flickr.com)

Redukcja kosztów idzie pełną parą. Tanie linie lotnicze WestJet zapowiedziały uruchomiemienie lotów transatlantyckich z lotniska Gatwick w Londynie w przyszłym roku. Samoloty nie będą posiadały małych telewizorów, które były montowane z tyłu siedzeń - informuje portal independent.co.uk.

Idziemy z duchem czasów. Jeżeli chcesz coś obejrzeć, musisz mieć smartfona albo tableta. Wtedy przewoźnik prześle ci film za pomocą sieci bezprzewodowej dostarczanej przez satelity, Kosmos!

*Oszczędności przyniosą wymierne korzyści. *Usunięcie systemów multmedialnych sprawi, że samoloty będą mniej spalały i ostatecznie zmniejszą koszty latania. Dlaczego WestJet zdecydował się na ten ruch? Wiceprezes Richard Bartrem wyjaśnił czytelnikom The Times`a, iż 80% podróżujących posiada urządzenia przenośne. A przy okazji ceny ich lotów będą wciąż niskie.

Klienci będa mieli duży wybór. WestJest swoim pasażerom zaproponuje ponad 450 filmów i programów telewizyjnych za pośrednictwem własnego systemu WestJet Connect. Dostęp do bazy będzie bezpłatny, ale żeby z niej skorzystać, trzeba będzie zainstalować aplikację mobilną na swojego smartfona albo tableta. Przewoźnik dodatkowo zamontuje w fotelach gniazdka elektryczne i porty USB. Istne szaleństwo! W innych środkach komunikacji to jest norma.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić