Już nie tylko "lubię to". Facebook wprowadza nowe przyciski

16

Użytkownicy prosili o to od lat! Po raz pierwszy w 12-letniej historii użytkownicy będą mogli reagować na posty w inny sposób niż tylko "lajkując". Na pięć innych sposobów, które pozwolą na najróżniejszą gamę emocji.

Już nie tylko "lubię to". Facebook wprowadza nowe przyciski
(WP.PL)

Nie tylko nowe reakcje, ale także nowy wygląd. Zarówno zwykły kciuk w górę, jak i noweprzyciski dostaną swoje kolorowe i sporych rozmiarów emotikony. Co prawda trzy z nich są, podobnie jak "lubię to", entuzjastyczne, jednak "love", "wow" i "haha" pozwolą nam w nowy sposób reagować na fajne zdjęcia i posty.

Nadal nie ma jednak przycisku "nie lubię". Pojawiły się za to "sad" i "angry" czyli "przykro mi" i "wrrr". Nie jest to dokładnie to, na co czekali użytkownicy, ale chociaż uczyniono krok w stronę negatywnej reakcji na wpisy. Najważniejsze jednak jest to, że samo "lubię to" często nie było stosowną reakcją, ale było też jedyną możliwą.

Od dzisiaj wszyscy powinni mieć dostęp do nowych przycisków. Wystarczy najechać kursorem na "lubię to" lub, w przypadku urządzeń mobilnych, przycisnąć i przytrzymać "lubię to", a wtedy pojawią się nowe opcje. Jeśli jeszcze nie macie możliwości wyrazić się na nowe sposoby, to nie martwcie się: usługa od dzisiaj będzie stopniowo włączana każdemu użytkownikowi Facebooka.

Testy nowych reakcji trwały od października 2015 roku. Ich działanie i przydatność sprawdzono w Irlandii, Hiszpanii, Portugalii, Chile, Kolumbii, Filipinach i Japonii. Najpopularniejszym nowym przyciskiem okazał się "love", który w polskiej wersji serwisu nazywa się "super".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić