Już ponad milion uchodźców w Europie! To nie koniec

Podziel się:

Międzynarodowa Organizacja ds. Imigrantów informuje, że liczba uchodźców, którzy przybyli do Europy w 2015 roku w porównaniu do ubiegłego roku wzrosła już czterokrotnie.

Już ponad milion uchodźców w Europie! To nie koniec
(East News, AFP)

Dane pochodzą z sześciu krajów: Grecji, Bułgarii, Włoszech, Hiszpanii, Malty i Cypru. Ponad 800 tysięcy osób trafiło do Europy drogą morską. Główny szlak przerzutowy prowadził przez Turcję do Grecji. Większość uchodźców pochodzi z Syrii, Iraku i Afganistanu.

Prawie 4 tysiące imigrantów zginęło podczas podróży lub zostało uznanych za zaginionych. W obliczu ogromnego napływu uchodźców, niektóre kraje UE zbudowały ogrodzenia i wprowadziły kontrole na granicach. Uciekinierzy coraz chętniej wyruszają z Grecji na północ Europy przez państwa bałkańskie. To jednak nie jest łatwe. Na przykład Macedonia nie pozwala przekraczać granicy osobom, które nie udowodnią, że uciekają przed wojną.

Raport ONZ opublikowany w zeszłym tygodniu donosi również o masowych przesiedleniach. Prawdopodobnie liczba osób na świecie, które w tym roku zostały zmuszone do zmiany miejsca zamieszkania "znacznie przewyższa" 60 milionów.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić