Kajetan P. zaatakował policjantów. Nowe fakty

103

Do wydarzenia doszło na pokładzie wojskowej CASY, lecącej z Malty do Polski. Agresora obezwładniło trzech konwojujących go uzbrojonych funkcjonariuszy.

Kajetan P. zaatakował policjantów. Nowe fakty
(East News, Mark ZC / Splash News)

Podejrzany o morderstwo lektorki języka włoskiego 27-latek zaatakował funkcjonariuszy tuż przed lądowaniem. Jak donosi RMF24, Kajetan P. próbował ugryźć jednego policjanta w rękę, kiedy ten zapinał mu pas bezpieczeństwa, a potem ukąsić drugiego w ucho podczas sprawdzania kajdanek na nogach. Później został jednak obezwładniony.

Kajetan P., który prawdopodobnie zabił i obciął głowę 30-latce, wymykał się wymiarowi sprawiedliwości przez dwa tygodnie. Wystawiony został za nim nawet Europejski Nakaz Aresztowania oraz czerwona nota Interpolu, która oznacza najwyższy stopień międzynarodowych poszukiwań. Ostatecznie uciekinier został ujęty 17 lutego na Malcie, skąd przewieziono go do Polski.

Domniemany morderca złożył 26 lutego w prokuraturze wyjaśnienia zbieżne z materiałem dowodowym. Na razie nieznane są szczegóły przesłuchania. Kajetanowi P. za popełnione czyny grozi wysoka kara. Stołeczny sąd na wniosek śledczych przedłużył jego areszt. Potrwa on do końca maja.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić