Kandydat PiS z Opola przerwał występ dzieciom. "Tu jest Polska!"

Bartłomiej Morawski przerwał występ młodego duetu występującym na kiermaszu w Krapkowicach. Zabronił im śpiewać, bo występowali po niemiecku.

Kandydat PiS z Opola przerwał występ dzieciom. "Tu jest Polska!"
(Youtube.com)

*Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców (TSKN) na Śląsku Opolskim wyraziło oburzenie zachowaniem kandydata PiS do Sejmu. *Znany m.in. z "Klanu" czy "Na Wspólnej" aktor Bartłomiej Morawski przerwał występ duetu Ewy i Damiana. Nie spodobało mu się, że 16-letnie dzieci śpiewają po niemiecku.

Tu jest Polska - miał krzyknąć w stronę nastolatków, po czym zabronił im dalszego śpiewania, bo "on sobie tego nie życzy" - informuje serwis parlamentarny.pl

Morawski przyznał w rozmowie z PAP, że interweniował w trakcie występu młodzieży, bo w jego przekonaniu Kiermasz był "imprezą wszystkich, a nie tylko mniejszości niemieckiej".

To naganne w naszej ocenie, zachowanie i okoliczności w jakich to miało miejsce wobec ok. 200 osobowej widowni spowodowało, iż występ młodego duetu został przerwany a młodzi artyści pewnie długo będą musieć odbudowywać swe poczucie pewności przy występach publicznych - czytamy w oświadczeniu TSKN.

Organizacja zrzeszająca mniejszość niemiecką "ostrzega przed głosowaniem na tego kandydata i jego partię". Zwrócono uwagę, że "incydent ten w okresie przedwyborczym jest ostrzeżeniem przed groźbą utraty tak długo zdobywanego poziomu tolerancji w Polsce". Sprawa ma zostać zgłoszona do "odpowiednich organów ścigania".

A tak wyglądał występ duetu Ewa i Damian na Góreckim Oktoberfest we wrześniu tego roku.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić