aktualizacja 

Kanye West "załatwiony" koncertowo. Zaskakująca akcja internautów

20

Tydzień temu amerykański raper zaapelował do przyjaciół i fanów o pomoc w spłacie 53 milionów dolarów długu. Takiego obrotu sprawy zapewne się nie spodziewał.

Kanye West
Kanye West (East News, Invision)

Kanye West nie należy do najbardziej lubianych gwiazd. Jednak dla Gabriela Ferrera miarka się przebrała, gdy raper ogłosił na Twitterze, że wsparcie jego mocno nadszarpniętych finansów byłoby bardziej wartościowe niż na przykład zbudowanie szkoły w Kenii.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ferrera jest wielkim fanem twórczości Westa. Jednak kontrowersyjny tweet rapera sprawił, że postanowił zachęcić świat do wydawania pieniędzy na cele bardziej szczytnie niż długi Kanye. Dlatego też stworzył hasztag #HelpKenyaNotKanye, a także stronę, za pośrednictwem której można przelać środki finansowane lub przeznaczyć pomoc materialną dla Kenii w postaci np. książek. Akcja cieszy się już dużą popularnością w internecie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Twórcy akcji przyświecała konkretna idea. Chciał uświadomić internautom, w jaki sposób kwoty, które Kanye zarabia dzięki swojej marce, mogłyby zmienić życie Kenijczyków. Dla przykładu 200 dolarów, za które można kupić adidasy Yeezy, wystarczyłoby na nabycie zestawu książek dla całej szkoły w Kenii. Gabriel Ferrera, który na co dzień pracuje w agencji reklamowej twierdzi, że to najbardziej udana z jego wszystkich kampanii.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić