o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Karolina Korwin Piotrowska: Cywilizacja karłów

195
Podziel się

Tak sobie czytam tu i ówdzie i myślę, że to, co się stało dzisiaj, co za chwilę może stać się w USA, Francji, Danii, Holandii, co stało się także u nas niedawno, to oprócz tego, że Unia to super koryto dla grupy cwaniaków w garniturach, biurokratyczny syf podniesiony do rangi wzoru, a na światło dzienne wreszcie wychodzą i idą prosto do urn wyborczych ci ignorowani od lat, to też wynik powolnego mentalnego skarlenia i skretynienia, skrupulatnie reżyserowanego przez gównomedia, tabloidy, mentalno-medialny ściek, które to media całkowicie zdominowały globalny, główny nurt przekazu.

Karolina Korwin Piotrowska: Cywilizacja karłów
(Getty Images, Christopher Furlong / Staff)
bEiLDqlN

Kiedyś były jakieś autorytety, ludzie, którzy byli autentycznymi fachowcami w swoich dziedzinach. To oni byli słuchani i zapraszani do mediów, na przykład w roli ekspertów. Kiedyś wiedza coś jednak znaczyła. Kiedyś pytano innych, mądrzejszych, o zdanie, o radę, a kiedy ktoś czegoś nie wiedział, nie chwalił się tym, bo głupota, brak wiedzy, były piętnowane i nikt o zdrowych zmysłach nie czynił z tego argumentu na plus. Dzisiaj głupota podniesiona jest do rangi wzoru. Im ktoś głupszy, tym łatwiej wchodzi do mainstreamu i… staje się autorytetem.

Były też kiedyś media, które miały świadomość kolosalnej siły. Myślały, nieustannie czuły na sobie odpowiedzialność za odbiorców i każde podane słowo, a nie tylko liczyły kasę i radośnie wołały "bawmy się!!!". Były one drogowskazem, odnośnikiem w największym nawet szaleństwie. Kazały myśleć, analizować fakty i pytać, a nie iść, jak dzisiaj Brytyjczycy, jak ogłupiałe i szalone ze strachu cielę na rzeź. Bez pytania. Jak robot bez mózgu.

bEiLDqlP

Dzisiaj władzę niemal absolutną nad coraz bardziej skarlałymi umysłami niezbyt mądrych obywateli, zainteresowanych głównie tyłkiem albo cyckami Kim K, nową sukienką Gucci, sześciopakiem, glutenem, nowymi trendami na jesień i okazjonalnym szopingiem, przejmują cyniczne gównomedia sterujące dla kasy i zysku naszym strachem, celowo budzące nasze najskrytsze fobie i uprzedzenia, zamykające drogę myśleniu i zdrowemu rozsądkowi. Tacy się stajemy. Coraz głupsi, z martwiejącymi umysłami, ale szczęśliwi, bo jak dotąd micha pełna, kiełbacha na grill jest i nawet piłkarze nasi nauczyli się grać. No duma.

bEiLDqlV

Ekspertami zaś od polityki, życia, psychologii, nie są autentyczni eksperci, ludzie z wiedzą i doświadczeniem, ale na przykład celebryci, których zaprasza się, aby dyskutowali o polityce. Mieliśmy tego jakże żenujące przykłady w zeszłym roku na naszym podwórku, kiedy z jednej strony dwóch pajacyków bawiło się wpisami z fejkowego konta córki prezydenta, a z drugiej strony inny pajacyk opowiadał o dzieciach z in vitro. I co? Nic. Parę memów. Nic więcej, a skarlałe coraz bardziej umysły obywateli przyzwyczają się do tego, że wszystko dokoła strasznie karleje, a ekspertem z tak zwanej dupy każdy już może być... Brytyjczycy też mają za sobą najbardziej emocjonalną, kłamliwą i bazującą na strachu i najniższych instynktach coraz bardziej skretyniałych ludzi kampanię w sprawie referendum… I mamy tego efekt.

*Demagogia goni demagogię, kupa kupę, a głupota głupotę i efekt jest właśnie taki. *Gówniany. I czytając to, co dzieje się w internecie, gazetach, oglądając telewizję, obawiam się, że będzie gorzej. To dopiero początek. Taka refleksja w słoneczny, upalny, ale jakoś czarny piątek.

Karolina Korwin Piotrowska specjalnie dla o2.pl

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bEiLDqlW
Zobacz także:

Ostre słowa polityków. Wiesz kto je powiedział?

bEiLDqmq
KOMENTARZE
(195)
tomasz.piasko...
5 lata temu
Karolino, wcześniej się z tobą nie zgadzałem, ale albo ty, albo ja przeszliśmy metamorfozę, teraz bardzo ciepło odbieram twoje mądre teksty
DW
5 lata temu
100000% racji, niestety media wtłaczają w zakute łby niemalże każdą informację. Kłamstwo wypowiedziane 1000x staje się prawdą. Tłum nie potrafili logicznie i krytycznie myśleć... Przerażające jest dokąd zmierzamy :(
Zdzisław
5 lata temu
WB ma rację !!!! Dość dyktatu Unii.
bEiLDqmr
A
5 lata temu
w punkt
zet
5 lata temu
Zabolało? trafiła pani w samo sedno, Pani Karolino. Wreszcie to co myślę, ktoś zgrabnie ujął w słowa. Dzięki :) Oburzają się, czepiają pojedyńczych słów, nie pojmując sedna sprawy. Zarzucają wulgryzm, ha, ha i kto to mówi? internauci, którzy z polskiego języka zrobili chlew. A Anglicy, proszę bardzo, niech sami o sobie stanowią, niech rozpalą ognisko i plemię niech decyduje o przyszłości własnego grajdołka. :)
Buła
5 lata temu
Pani Karolino.Chyba swoim artykułem strzeliła Pani sobie w stopę.Przeczytałem większość komentarzy dotyczących Pani artykułu.Wynika z nich jasno, że nie jesteśmy aż tak głupim narodem.Interesujemy się nie tylko życiem Celebrytów ,wdziękami Celebrytek .Nie prowadzimy życie wyłącznie przy grillu.Czytamy jak Pani widzi również Pani artykuły.Komentujemy je.Czasami zgadzamy się z Panią,czasami nie.Ja nie będę wypowiadał się czy zgadzam się z Panią,czy nie,bo słuszność każdej opinii może potwierdzić się dopiero po jakimś czasie.Dotyczy to również decyzj wyjścia W.B z Unii Dopiero po jakimś czasie będziemy mogli powiedzieć,czy 52% Anglików to ta głupia czy mądra część Brytyjczyków.Zgadzam się z tymi,którzy uważają,że w Pani artykule jest zbyt dużo wulgaryzmu.
Milena
5 lata temu
a jakie to ma prawo ta pani porównywać Brytyjczyków do cieląt , kto dał pani takie prawo? co ? mamy inne pogląday , niezgodne z pani nutą nie będę mówiła jaką bo wszyscy wiedzą , no szczyt tupetu
oj
5 lata temu
tłum zawsze chciał "cleba i igrzysk" - po upadku państwa polskiego do władzy dobrały się osoby nieudolne starające się za wszelką cenę pokazać jacy mądrzy i wolni są. Zaczęła się amerykanizacja codzienności chociaż tak naprawdę niewielu zdawało sobie sprawę z tego że słynne wolne usa to kraj agresywnych frustratów, gangsterski, kłamliwy, niewolniczy ........... i to osiągnęliśmy
MrBysiorek
5 lata temu
Bardzo dobrze ze Uk wyszla z tego z raju dla karlow czyli Eu.Po co ma babrac sie w tym gownianym komunistycznym tworze.
Dark
5 lata temu
Komentarze typu "ma rację" to właśnie te karły, ludzie którzy czytając ten tekst nie widzą farsy i braku dojrzałości osoby, która to napisała
pola
5 lata temu
Jak zawsze trafione komentarze.Straszne Pani Karolino jest to, że w naszym kraju jak zawsze chodzi tylko o kasę."Elity" są oderwane od rzeczywistości. Zwykli ludzie, którzy codziennie szarpią się z rzeczywistością, którzy nie biegają po zasiłki i przecudowne 500+, naprawdę ciągną ostatkiem sił.To chyba jakiś rodzaj głupoty, że chcę zostać w tym kraju i walczyć aby na tej15- arowej działce coś powstało zanim minie mi 50+
Baca
5 lata temu
Ten reportaż mówi sam za siebie całą prawdę o UE i szmbie które nią rządzą.
ZUO
5 lata temu
Ktś, kto urzywa takiego słownictwa jakie jest w tym "artykule" ani nie powinien być nazywany dzienikarzem czy redaktorem ani nawet nie powinien być nigdzie publikowany. Miejsce jezyka ścieku jest w ściekach i tam Pani Piotrowska powinna sie znaleźć ze swoimi wydumkami.
bEiLDqmj
joł
5 lata temu
Spostrzeżenia nadzwyczaj trafne jednak nie związane z tematem cywilizacja Karłów/to skromne nawiązanie/. Może niezręcznie byłoby nawiązać np'do psychologii tłumu . Bo jak się to ma do uzasadninego strachu przed napływu uchodzców czy komercjalizacji globalnej ,manipulacji emocjami ,reklamą czy propagandą? Może lepiej szukać przyczyn tego zjawiska bo stan rzeczy jest znany. Np; niektórych pewnie całe życie pocieszała myśl ,że starość spędzą leżakując pod palmami a obok będzie stał 'ktoś' z wachlarzem a tu niespodzianka nie ma ani /z wyjątkiem niektórych uprzywilejowanych Pani mówi o nich Karły// praw nabytych a palmę maja co najwyżej w doniczce.Czy młody człowiek widząc jak trudne życie miał ma ich starszy i teraz nędzną starość nie zaczyna myśleć,że coś jest nie tak i co ewentualnie go czeka ?Może dookoła widzi wyciśnięte cytryny?Więcej przykładów ?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić