o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Katastrofa samolotu w Irlandii. Zginął pilot i dziecko

65
Podziel się

Maszyna runęła na ziemię w hrabstwie Offaly po tym, jak z jej pokładu wyskoczyło kilkunastu spadochroniarzy.

Katastrofa samolotu w Irlandii. Zginął pilot i dziecko
(Wikimedia Commons CC BY-SA, Darren Hall)
bDYfKUVx

Ofiary to pochodzący z Wielkiej Brytanii pilot i siedmioletni chłopiec. Był synem jednego z 16 członków klubu spadochroniarzy, którzy niedługo przed katastrofą wyskoczyli z samolotu. Maszyna uderzyła w ziemię w niedzielę po południu niedaleko farmy wiatrowej Mount Lucas.

Samolot wystartował około godziny 14.30 z lotniska Clonbullogue. Jak informują służby ratownicze, była to maszyna Cessna 208 Caravan. Miejsce katastrofy to rozległe torfowiska, dlatego wrak częściowo wbił się w podłoże. Ratownicy wydostali z maszyny ciała ofiar i przewieźli je na sekcje zwłok do Midland Regional Hospital w Tullamore.

Świadkowie relacjonują, że Cessna, wracając na lotnisko, leciała bardzo nisko. W pewnej chwili rozległ się "straszny ryk" - podaje "Belfast Telegraph". Maszyna zahaczyła o drzewa, które zniszczyły jej ogon, i runęła na ziemię.

bDYfKUVz

Samolot spadł prosto jak torpeda - mówi Jimmy Slattery, który widział tragedię podczas spaceru z psem.

Służby ratunkowe wezwali okoliczni mieszkańcy. Śledztwo w sprawie tragedii prowadzi irlandzka komisja badania wypadków lotniczych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYfKUVF
bDYfKUWa
KOMENTARZE
(65)
____(*)____
3 lata temu
komuś dziecko zginęło ,a pół MÓZGI z KODu i PEŁO piszą wyśmiewne komentarze o Macierewiczu - przeżyjesz jeden z drugim taką tragedię to pokora wróci...
PORAŻONA pols...
3 lata temu
Zastanawiająca katastrofa. WYRAZY WSPÓŁCZUCIA. A w sprawie komentarzy...PORAŻAJĄCE. SMOLEŃSK I i SMOLEŃSK II to nasza narodowa tragedia. Narodowa trauma. Dzieli NAS i druzgocze. I tak długo będzie nas niszczyć dopóki jej nie zrozumiemy, nie opłaczemy...KARMA to los, zdarzenia, które stają się nieuchronne jak samosprawdzająca się przepowiednia, jak przeznaczenie, którego nie można uniknąć. Gdy Polacy dowiadują się o katastrofach lotniczych wciąż przeżywają od nowa SMOLEŃSK II, który nas wciąż druzgocze bo daliśmy się podzielić "czarodziejskim" głosom syren nienawiści i cynizmu....nimi zastąpiliśmy wiedzę. To już Polska z irracjonalnie rozszarpanym sercem...może warto pomyśleć o tym, że KAŻDY może mieć SWÓJ SMOLEŃSK...I wystarczą KONDOLENCJE ???
boo
3 lata temu
siedmiolatek byl polakiem ,i teraz sie zacznie atakowanie prodziny
bDYfKUWb
san
3 lata temu
16 wyczuło sprawę a 2 nie
Tata
3 lata temu
niezły tatuś
JG
3 lata temu
do rudy,aleś ty głupiutki,mózgu na pewno nie posiadasz
zzzz
3 lata temu
Dziecko zginęło, bo było w samolocie podczas jego katastrofy. A ojciec wyskoczył ze spadochronem, więc dlaczego nie zyje?
heinrich125
3 lata temu
Nazwa samolotu odpowiednia, Caravan
jbox-er
3 lata temu
A o mordercach żydowskich w Jerozolimie przy okazji otwarcia jankeskiej ambasady ,o setkach zabitych i rannych Palestyńczykach cisza.
Najbardziej
3 lata temu
Niby skoki spadochronowe należą do sportów wysokiego ryzyka. Przelot samolem nie. Gdyby chłopiec skoczył to prawdopodobnie nic by mu się nie stało.
kasia
3 lata temu
Nie dodaliscie, ze tatus dziecka wyskoczyl sam - zapominajac zapewne o dziecku
Nameless
3 lata temu
To ciekawe, samolot spadł po wyskoczeniu spadochroniarzy? Przecież stał się lżejszy.
jgj
3 lata temu
mogl wyskoczyc z dzieckiem..
bDYfKUVT
matka
3 lata temu
Spadochroniarz musiał widzieć, jak samolot z jego dzieckiem runał...trauma
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić