Natalia Bogucka| 

Katastrofalne powodzie w Indonezji. Co najmniej 50 ofiar śmiertelnych

13

Nagłe powodzie, które nawiedziły prowincję Indonezji Papuę, doprowadziły do śmierci co najmniej 50 osób. Liczba ofiar wciąż rośnie.

Katastrofalne powodzie w Indonezji. Co najmniej 50 ofiar śmiertelnych
(Forum, Edward Hehareuw)

59 osób zostało rannych, z czego 21 jest w ciężkim stanie. Jak podają lokalne władze, liczba ofiar oraz skutki katastrofy prawdopodobnie wzrosną, ponieważ zespoły poszukiwawczo-ratownicze nadal próbują dotrzeć do kolejnych dotkniętych powodziami obszarów.

Zespoły poszukiwawczo-ratownicze nadal przeprowadzają ewakuacje. Nie dotarły jeszcze do wszystkich dotkniętych powodziami obszarów. Powodem są zwalone drzewa, skały, błoto i inne przeszkody - powiedział rzecznik indonezyjskiej agencji ds. katastrof, Sutopo Purwo Nugroho.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Powodzie zniszczyły dziesiątki domów. Ponad 120 osób straciło dach nad głową i musiało szukać schronienia w pobliskich, rządowych budynkach.

Nagłe powodzie w Sentani, w pobliżu Jayapury, stolicy prowincji Papua, wywołał ulewny deszcz. Zaczął padać w sobotę. Powodzie nie są rzadkim zjawiskiem w Indonezji, zwłaszcza w porze deszczowej, która trwa od października do kwietnia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Rzeka butelek. Aż trudno uwierzyć, że pod spodem jest woda
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić