Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Kazali im zabić rodziców. Chłopiec uciekł ISIS

18
Podziel się

"To jak powrót do rzeczywistości" - mówi dziecięcy żołnierz, który uciekł z tzw. Państwa Islamskiego.

Kazali im zabić rodziców. Chłopiec uciekł ISIS
(East News)
bETAOedh

Chłopiec każe mówić do siebie "Nasir". Udało mu się uciec z terenów ISIS, którego bojownicy próbowali wyszkolić go na zamachowca-samobójcę. Mały Izraelczyk ma 12 lat.

Wrócił do matki przebywającej w obozie dla uchodźców Esyan w Kurdystanie. To dom dla około 15 tys. Jazydów, którzy uciekli przed ISIS. Nasir poprosił telewizję CNN, która z nim rozmawiała, o niepokazywanie twarzy, publikowanie prawdziwego imienia i zmienienie głosu. Wciąż się boi.

Było nas 60. Najbardziej przerażające były naloty. Poprowadzili nas pod ziemię do tuneli, by nas ukryć. Powiedzieli nam, że Amerykanie, których nazywali niewierzącymi, próbują nas zabić. Sami jednak twierdzili, że nas kochają i że będą się nami opiekować lepiej niż nasi rodzice - powiedział Nasir w wywiadzie dla CNN.

bETAOedj

Wykorzystywanie dzieci przez ISIS zostało udokumentowane już wcześniej . Niedawno w internecie pojawiło się nagranie propagandowe tzw. Państwa Islamskiego, w którym występował, mówiący z brytyjskim akcentem chłopiec zwerbowany przez islamistów.

Nasir twierdzi, że najmłodsi chłopcy w jego grupie mieli po 5 lat. Przetrzymujący ich mężczyźni nie pozwolili im płakać, ani rozmawiać o rodzicach.

Podczas treningów mówili nam, że nasi rodzice są niewiernymi i naszym pierwszym zadaniem będzie wrócenie do domu i zamordowanie ich - powiedział Nasir.

bETAOedK
KOMENTARZE
(18)
łuki
6 lat temu
robim ściepe narodową rzucim bombę atomową i po ISIS. Amerykanie zabili sadama który trzymał tych popaprańców w ryzach a teraz nie przyjmują uchodźców. Oni sa odpowiedzialni za ten syf
patriotyzm
6 lat temu
Prorok PETRU UPRAWIASZ TARGOWICE DOPROWADZISZ DO WOJNY Polaków razem z Peło Schetyny,,,, Szukaj komentarze Max Kolanko i generała Petelickiego posłuchajcie lub czytajcie relacji,,,,, Uczcie się jak najszybciej od narodu wykształconego ps.wybranego zawsze zajmują najważniejsze stanowiska pracy bankierzy itp itd
malwa
6 lat temu
To wszystko co robi Nowoczesna PO przeciw PIS obraca się przeciwko polskiej gospodarce - wypowiedż prof. UJ. Czy można utrudniać rządznie jednej sile kosztem całego społeczeństwa? - pytanie do nich im nikt nic nie utrudniał .Polacy przejrzyjcie na oczy i nie nękajmy siebie nawzajem ,bo inni to wykorzystują. Zwłaszcza pan Schulz z tego powodu szaleje ,iż rząd planował opodatkować niemieckie markety.Nikogo nie obrażajcie ,spójrzcie na siebie przed lustrem!
bETAOedL
Nick
6 lat temu
Dlaczego wiąż nazywacie tych bandytów "bojownikami"?
miłujący pokó...
6 lat temu
A ja się pytam dlaczego pismaki i inni przekaziciele informacji nadal nazywają ten wrzód na d... świata - "państwem islamskim"? daesz i koniec!
starzyk
6 lat temu
dzieci na froncie ? Gdzieś już byli , chyba w sierpniu 1944? Nic nowego . Przywódcy w schronach a młodzież się bije. Śmierdzi
piwonia1964
6 lat temu
Starajmy się ,żeby dziennikarze nie kapowali na nasz kraj do UNII ,bo będzie następny rozbiór Polski.Niemcy z zawiści oddali nas do komisji Europejskiej chcą nam ograniczyć wpływy.Media nie szczujcie nas Polaków na siebie,bo inni to wykorzystują.
sadasdasd
6 lat temu
No to szykuje się zemsta za słowa... Powodzenia, młody!
antyżyd
6 lat temu
są tacy sami jak żydostwo na świecie
Straszne
6 lat temu
Bestie, a z bestiami należy walczyć z całą bezwzględnością.
boniek
6 lat temu
gówno a nie isis niema czegos takiego jak isis sa tylko amerykanie co placa terorysta za zamieszki potem osrany dubaj placi amerykanom za obrone i daje tania rope noi wojsko usa jest utrzymywane itd itp ps w 2036 roku koniec ropy na planecie ziemia hahahah szykujcie sie bo caly ten syf sie tu zwali
On
6 lat temu
To chorzy ludzie !
Anty
6 lat temu
Jakim trzeba być dewiantem żeby dziecku ,dziecią mówić takie rzeczy
bETAOedD
Otaku
6 lat temu
Rosja jeszcze nie zrobiła porządku? Przecież mają bazę w Syrii...a Iran dlaczego umilkł !?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić