Kibice Legii zaskoczyli wszystkich

11

Francuska telewizja Arte poprosiła polskiego artystę Rafała Betlejewskiego o namalowanie napisu "Tęsknię za Tobą, Żydzie!". Całą akcję w dzień z oddali obserwowali narodowcy, zaś wieczorem na miejscu pojawili się kibice stołecznego klubu piłkarskiego, którzy zrobili coś, czego nikt się nie spodziewał.

Kibice Legii zaskoczyli wszystkich
(Youtube.com, Medium Publiczne)

Autorzy programu o Polsce chcieli pokazać relacje polsko-żydowskie w pozytywnym świetle. W przeddzień akcji Rafał Betlejewski zapowiedział ją na Facebooku i zaprosił do uczestnictwa.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Festiwal niechęci i wzajemnej pogardy, jaki się przy tym uruchomił, przeszedł wszelkie wyobrażenia. Tym bardziej cieszy uczestnictwo tych wszystkich dzielnych ludzi, którzy nienawiści i pogardzie mówią "nie" - czytamy komentarz twórców napisu na portalu Medium Publiczne.

Zobacz także:

W nocy pod napisem pojawili się kibice Legii. Mężczyźni poprawili czerwony napis białą farbą, tak żeby był lepiej widoczny. Betlejewski napisał później na Facebooku: "Totalne. Tego się nie spodziewałem". Performance okazał się wielkim sukcesem w kreowaniu wizerunku Polski jako kraju tolerancyjnego dla różnych mniejszości, jednak radość nie trwała długo.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Zobacz także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić