Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Kibice Legii zaskoczyli wszystkich

10
Podziel się

Francuska telewizja Arte poprosiła polskiego artystę Rafała Betlejewskiego o namalowanie napisu "Tęsknię za Tobą, Żydzie!". Całą akcję w dzień z oddali obserwowali narodowcy, zaś wieczorem na miejscu pojawili się kibice stołecznego klubu piłkarskiego, którzy zrobili coś, czego nikt się nie spodziewał.

Kibice Legii zaskoczyli wszystkich
(Youtube.com, Medium Publiczne)
bEUPzeQB

Autorzy programu o Polsce chcieli pokazać relacje polsko-żydowskie w pozytywnym świetle. W przeddzień akcji Rafał Betlejewski zapowiedział ją na Facebooku i zaprosił do uczestnictwa.

Festiwal niechęci i wzajemnej pogardy, jaki się przy tym uruchomił, przeszedł wszelkie wyobrażenia. Tym bardziej cieszy uczestnictwo tych wszystkich dzielnych ludzi, którzy nienawiści i pogardzie mówią "nie" - czytamy komentarz twórców napisu na portalu Medium Publiczne.

bEUPzeQD

W nocy pod napisem pojawili się kibice Legii. Mężczyźni poprawili czerwony napis białą farbą, tak żeby był lepiej widoczny. Betlejewski napisał później na Facebooku: "Totalne. Tego się nie spodziewałem". Performance okazał się wielkim sukcesem w kreowaniu wizerunku Polski jako kraju tolerancyjnego dla różnych mniejszości, jednak radość nie trwała długo.

bEUPzeQJ

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

bEUPzeRe
KOMENTARZE
(10)
axel
6 lat temu
Betlejem to chyba w Izraelu leży?
ES
6 lat temu
To nie był napis antysemicki! Wręcz przeciwnie, hasło z dni kultury żydowskiej kilka lat temu. Nie wariujmy!
Gość
6 lat temu
Pewnie jakiś żydek zamalował, żeby mieć pretekst do ujadania. A ciekawe czy w Izraelu mają napisy typu: "Kocham Cię Palestyńczyku!" ?
bEUPzeRf
Gość
6 lat temu
Pewnie jakiś żydek zamalował, żeby mieć pretekst do ujadania. A ciekawe czy w Izraelu mają napisy typu: "Kocham Cię Palestyńczyku!" ?
loki
6 lat temu
Jakiś cienki ku...tas nie ma co z życiem zrobić i wymyśla takie pierdoły.
?
6 lat temu
Ale o co chodzi?
dodo
6 lat temu
Betlejemski polskim artystą ? Bez przesady z tym polskim i z tym artystą
analog
6 lat temu
W Indiach krowy , u nas Oni (niewymawialni, bo jak wymówisz nie daj Boże ich nazwę to jesteś od razu antycośtam)
wsa
6 lat temu
napis przewrotny .....ale dlaczego żaden rabin NIE broni dobrego imienia Polaków sprawiedliwych wśród narodów świata ....gdy nas opluwają i zakłamują historię ...... PYTAM DLACZEGO.........
Beton
6 lat temu
Jeśli tak strasznie tęskni to niech się w GW zatrudni. Nawet jako sprzątaczka. Będzie miał Żydów na co dzień tylu że nawet nazwisk nie zapamięta. Ci wspaniali ludzie z GW, od ćwierćwiecza mącą Polakom w głowach, używając oszczerstwa kłamstwa i manipulacji. Dlatego niewielu Polaków za nimi tęskni.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić