aktualizacja 

"Kiedy Bóg zsyła twojej córce czarnego męża". Burza wokół wpisu chrześcijańskiej blogerki

22

Gaye Clark opisała proces stopniowej akceptacji wybranka swojej córki.

Czarnoskóry
Czarnoskóry (Pixabay.com)

Religijna Amerykanka napisała, że początkowo idea posiadania czarnoskórego zięcia była dla niej nie do zniesienia. Gaye Clark, która pochodzi ze słynącego z konserwatyzmu stanu Georgia, w którym mieszane małżeństwa wciąż nie są mile widziane, doznała szoku, gdy jej córka przyprowadziła do domu Afroamerykanina z dreadami. Jak informuje "The Washington Post", kobieta podzieliła się swoimi przemyśleniami na stronie “The Gospel Coalition” i w ten sposób rozpętała prawdziwą burzę w internecie.

Gaye przyznała, że mimo początkowej niechęci ostatecznie przekonała się do wybranka córki. Zauważyła, że nie tylko troszczy się o nią, ale również jest głęboko wierzący i udziela się w lokalnej parafii, gdzie pomaga w nauce potrzebującym dzieciom. Amerykanka uznała, że czarnoskóry mężczyzna będzie opiekuńczym oraz odpowiedzialnym mężem i ojcem. Choć kobieta deklarowała, że zamieściła wpis w dobrej wierze, została za niego dotkliwie skrytykowana.

Gaye stała się ofiarą podwójnego ataku. Osoby czarnoskóre zarzuciły jej rasizm, a z kolei biali konserwatyści nie mogli jej wybaczyć, że zdradziła tradycyjne wartości. W efekcie Amerykanka poprosiła administratora strony o usunięcie kontrowersyjnego postu, a dodatkowo zamieściła na Twitterze notkę, w której napisała, że " jest bardzo zasmucona z powodu przykrości oraz szkód, do których się przyczyniła".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Autor: Beata Kruk

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić