REKLAMA
Odświeżone 3 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas21.09.19 (18:18)

Kielce. Kupił koszulkę "Śmierć konfidentom" i poszedł zabić. Wyrok ogłoszony

Tomasz K., który w lutym 2018 roku zaraz po wyjściu z więzienia kupił sobie koszulkę z napisem „Śmierć konfidentom”, a później zabił mężczyznę zeznającego na niekorzyść w jego sprawie, usłyszał wyrok. 34-latek został skazany na 15 lat więzienia.
Paweł Małecki / Agencja Gazeta

Sąd ogłosił werdykt. Tomasz K. za zabójstwo Artura S. otrzymał karę 15 lat pozbawienia wolności. Wniosek o zwolnienie przedterminowe będzie mógł zgłosić dopiero po upływie 12 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Prokuratura starała się o wyższy wyrok. Początkowo prokuratorzy domagali się dla 34-latka kary 25 lat więzienia i możliwość wnioskowania o przedterminowe opuszczenie zakładu karnego dopiero po upływie 20 lat. Sędzia prowadzący sprawę stwierdził jednak, że skazany mężczyzna nie działał z zamiarem bezpośrednim, a jedynie ewentualnym, czyli przewidującym możliwość śmierci swojej ofiary.

REKLAMA

To było zabójstwo z zemsty – relacjonuje słowa sędziego Gazeta Wyborcza.

Zobacz też: Piwnica, w której mąż zakopał ciało żony. Policja znalazła go po latach

Tomasz K. zabił dwa dni po wyjściu z więzienia. Mężczyzna chwilę po opuszczeniu zakładu karnego zakupił koszulkę, na której widniał napis „Śmierć konfidentom”, a następnie udał się do domu Artura S. mieszkającego przy ul. Orzeszkowej na osiedlu Słoneczne Wzgórze w Kielcach, gdzie pił razem z nim i 3 innymi osobami alkohol.

Skazany nie miał litości dla swojej ofiary. 34-latek brutalnie skatował mężczyznę kopiąc go, okładając pięściami, toporkiem do mięsa i metalowym tłuczkiem. Następnie wyszedł na klatkę schodową, gdzie zaczekał na policję, po którą sam wcześniej zadzwonił, zeznając, że zabił człowieka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij