aktualizacja 

Kierowca autobusu zaatakował uchodźcę w Szwecji

51

Do brutalnego ataku doszło na szwedzkiej wyspie Olandia. Scenę nagrał jeden z pasażerów.

Kierowca autobusu zaatakował uchodźcę w Szwecji
(Youtube.com)

Syryjski uchodźca został pobity przez kierowcę. Jak donosi Sputnik News, przybysz przedstawiający się jako Mustafa chciał dostać się z ośrodka dla uchodźców do miasta Borgholm. Problem pojawił się już w chwili, gdy wraz z przyjacielem z Afganistanu usiłował wsiąść do autobusu. Afgańczyk zdołał wejść do pojazdu, natomiast Mustafie zamknięto drzwi przed samym nosem.

Syryjczykowi udało się jednak dogonić autobus na następnym przystanku. Zwrócił wówczas uwagę, że jego kierowcą jest mężczyzna, który wcześniej wielokrotnie odmawiał przewożenia osób starających się o azyl. Mustafa postanowił zrobić mu zdjęcie, co wywołało wściekłość kierującego pojazdem. Gdy jednak mężczyzna usiłował "w odwecie" sfotografować uchodźcę, ten zakrył twarz.

Wtedy kierowca zaczął go szarpać i okładać pięściami. Miał również wykrzykiwać "I hate you damn swines" ("Nienawidzę was, cholerne świnie"). Nagranie przedstawiające całe zajście trafiło do sieci, a agresywny kierowca został zawieszony w pracy. Sprawą zajęła się również lokalna policja. Mustafa, który przybył do Szwecji w zeszłym roku, przyznaje, że nie spodziewał się takiego obrotu spraw.

Nigdy wcześniej nikt mnie nie pobił. Myślałem, że będę bezpieczny w Szwecji, nigdy nie sądziłem, że pobije mnie kierowca autobusu. Jednak wciąż jestem wdzięczny za pomoc jaką tutaj otrzymałem. Żyje tu wielu ludzi, którzy chcą pomagać innym - powiedział.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:

Co wiesz o Szwecji?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić