Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Albert Kamiński
|
aktualizacja

Kim wystrzeli kolejną rakietę? Już niedługo

1
Podziel się:

Jeszcze w tym miesiącu może dojść do próby z wykorzystaniem ładunku jądrowego. Amerykańska telewizja Fox News, powołując się na źródła w administracji USA twierdzi, że Koreańczycy są w ostatniej fazie przygotowań.

Kim wystrzeli kolejną rakietę? Już niedługo
(PAP, KCNA)

Korea Północna zakończyła budowę infrastruktury niezbędnej do testów. Departament Obrony USA, który wszedł w posiadanie tajnych dokumentów twierdzi, że zbudowano już tunele wokół poligonu Punggye-ri, na którym mają się odbywać próby. Aby do nich doszło musi zostać jeszcze przetransportowany tam odpowiedni sprzęt.

Amerykanie momentalnie zareagowali na tę informację. USA skierowało tam specjalny samolot WC-135 Constant Phoenix, który przystosowany jest do wykrywania eksplozji nuklearnych. Przyleciał on do Japonii, skąd będzie wylatywał na patrole wokół Półwyspu Koreańskiego.

Rosjanie także zainteresowani sprawą. Według zdjęć satelitarnych, skierowali oni swój samolot w tym samym celu, co Stany Zjednoczone. Antonow AN-30R wystartował z bazy w Petersburgu i również ma się zająć wykrywaniem wybuchów poprzez zbieranie próbek powietrza.

To kolejna próba nuklearna ze strony Korei Płn. Pierwsza miała miejsce w 2006 roku, a w 2016 odbyły się dwa takie testy. Dodatkowo Korea Płn. 6 marca wystrzeliła 3 pociski balistyczne, które spadły do morza w japońskiej strefie.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(1)
afrykaner
5 lata temu
brawo Korea,głupia polsza wystrzeli Baba Jagę na miotle i kropidło.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić