Kobieta po raz pierwszy szefową "polskiego FBI"

Inspektor Renata Skawińska pokieruje Centralnym Biurem Śledczym Policji.

Kobieta po raz pierwszy szefową "polskiego FBI"
(AGENCJA SE/EAST NEWS)

Nowa szefowa "polskiego FBI" ma duże doświadczenie. Była naczelnikiem wydziału zwalczania terroru kryminalnego oraz szefową śląskiego i warszawskiego oddziału CBŚ. Teraz będzie dowodzić elitarną jednostki polskiej policji. Jej funkcjonariusze ścigają najgroźniejszą, zorganizowaną przestępczość: gangsterów, aferzystów i handlarzy narkotykami operującymi "w hurcie".

Po raz pierwszy w 15-letniej historii Biura najwyższe stanowisko w nim zajmie kobieta. Inspektor Skawińska dzisiaj została powołana na dyrektora CBŚP. Zastąpi kierującego dotychczas Biurem nadinsp. Igora Parfieniuka - pisze "Rzeczpospolita".

Podobno w Katowicach przezywali ją "perfekcyjna pani domu". Taki tam - według magazynu "Policja 997" - porządek panował. Miesięcznik dla mundurowych podkreślał, że "Renata jest elegancka, szczupła, nosi wąskie spódnice i wysokie szpilki" i dodawał, że jest "superkobieca".

Skończyła prawo, w policji jest od 25 lat. W cywilu nie było adrenaliny, więc założyła mundur. Najpierw w Poznaniu, w Przestępczości Gospodarczej. Od glocka woli "zgrabną beretkę". Pracując w "terrorze" ścigała m.in. gang podkładający ładunki w sklepach sieci Ikea.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić