Tomasz Wiślicki| 

Kobiety czują się winne, faceci mają to gdzieś. To wina ewolucji

48

Naukowcy donoszą, że podejście do przygód na jedną noc jest zależne od płci. Kiedy aż 35 procent pań czuje się winna z powodu jednorazowego seksu, dyskomfort z jego powodu odczuwa zaledwie co piąty mężczyzna.

Kobiety czują się winne, faceci mają to gdzieś. To wina ewolucji
(Shutterstock.com, jaboo2foto)

*Według ekspertów panowie są inaczej zaprogramowani. *Ważniejsza jest dla nich ilość, a nie jakość. Potwierdzają to badania zrobione na Norwegach, których uważa się za jedno z najbardziej zliberalizowanych społeczeństw. Naukowcy z Norweskiego Uniwersytetu Nauki i Technologii przepytali 263 studentów w wieku od 19 do 37 lat, którzy przyznali się, że zdarza im się czasem seks bez zobowiązań z przygodnie poznanymi osobami.

Kobiety i mężczyzn zapytano o ich ostatnią jednorazową przygodę. Tylko 30 procent pań oceniło tę sytuację pozytywnie, zadowolona była natomiast ponad połowa panów, którzy znaleźli się w podobnej sytuacji. Może to mieć związek z tym, że mężczyźni zdecydowanie częściej mają orgazm podczas seksu. Co ciekawe, zbliżeń niezakończonych orgazmem żałuje podobna liczba pań i panów.

*Przeanalizowano także sytuacje, w których do jednorazowego seksu nie doszło. *W tym przypadku zadowolone ze swojej decyzji było prawie 80 procent kobiet. U mężczyzn odwrotnie - zdecydowanie częściej żałowali, że "okazja" przeszła im koło nosa. Tak czuło się 60 procent panów.

*Naukowcy wskazują na czynnik ewolucyjny takich wyników. *Kobiety szukają właściwego partnera, omijając przy okazji potencjalne niebezpieczeństwa, takie jak przypadkowa ciąża, choroby weneryczne czy reakcja otoczenia. Mężczyźni często mniej przejmują się takimi rzeczami, ponieważ wciąż silna jest u nich biologiczna potrzeba przetrwania, a co za tym idzie - płodzenia potomstwa. Stąd - im więcej partnerek, tym lepiej.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić