Krzysztof Narewski| 
aktualizacja 

Kobiety lepiej oceniają szefowe z odsłoniętym dekoltem

11

Kobiety na stanowiskach kierowniczych odsłaniające dekolt w miejscu pracy są lepszymi szefowymi, twierdzą inne kobiety.

Kobiety lepiej oceniają szefowe z odsłoniętym dekoltem
(iStock.com, grinvalds)

Za bardziej pewne siebie, kompetentne i emanujące energią uznano kobiety z kilkoma guzikami rozpiętymi. Im dekolt osób ze zdjęć użytych w testach był głębszy, tym lepiej były oceniane. Tak uznała większość pań biorących udział w eksperymencie. Badanie nazwane "Siła i Prowokacja" miało pokazać jak drobne zmiany w ubiorze wpływają na postrzeganie kobiety w środowisku zawodowym.

To jasne, że prowokacyjne ubieranie się może mieć negatywne konsekwencje. Nasze badania pokazują jednak, że właściwa kombinacja pozwala emanować siłą – czytamy w podsumowaniu badań opublikowanych w piśmie "Journal of Social Psychology"

* Test przeprowadzili psychologowie z Uniwersytetu w Wisconsin.* 170 studentkom i 29 studentom pokazali cztery zdjęcia kobiet w stroju biznesowym o różnym stopniu odsłonięcia dekoltu lub całkowicie przysłoniętym.

Jeden element stroju wydawał się kluczowy. Jako najsłabsze, i niekoniecznie "dobre szefowe", oceniono kobiety ze zdjęć, które pod zapinaną na guziki bluzkę zakładały podkoszulkę na ramiączkach. Całkowite zasłonięcie [biustu]
((https://www.o2.pl/artykul/biust-emily-ratajkowski-za-duzy-dla-hollywood-6140541519636609a){:follow} odbierało, w oczach oceniających kobiet, całą siłę.

Zobacz także: Zobacz też: Fakty i mity o sztucznych piersiach

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić