Jan Muller| 

Kobiety to sadystki. Dorównują w tym mężczyznom

0

Badania już dawno dowiodły, że mężczyźni są większymi trollami od kobiet, gdy chodzi o fora, media społecznościowe czy internetowe gry. Teraz badacze odkryli pierwszą domenę, gdzie kobiety dorównują im sadyzmem i okrucieństwem w kontaktach z obcymi ludźmi. To świat internetowych randek.

Kobiety to sadystki. Dorównują w tym mężczyznom
(Domena publiczna)

*Słabsza płeć? *Gdy chodzi o zadawanie bólu, kpienie z wyglądu, griefing czy po prostu bycie wrednym dla innych, tu podziału nie ma. Przynajmniej wśród kobiet i mężczyzn korzystających z serwisów kojarzących pary do przypadkowego seksu.

Kilkuset ankietowanych potwierdziło znaną tezę. Według niej trollujące osoby w testach psychologicznych odkrywają u siebie cechy sadystyczne i psychopatyczne oraz trudną do opanowania impulsywność. Drugie odkrycie było mocnym zaskoczeniem.

Odkryliśmy, że kobiety trollują na równi z mężczyznami. Tego nie pokazywały dotąd żadne badania. Myśleliśmy, że może to mężczyźni trollują mniej i zakrzywiają wyniki, ale nie. Po prostu, gdy przychodzi do świata erotycznych kontaktów kobiety zachowują się równie źle, co mężczyźni, m.in. wysyłając negatywne komentarze czy pastwiąc się ciągle nad jedną wybraną osobą - czytamy.

Równie łatwo określają inne kobiety określeniami, typu "zdzira" czy "k...wa". Być może dlatego, że użytkowniczki i użytkownicy sieciowych serwisów randkowych postrzegani są jako łatwy cel dla trolla ze względu na wysoki poziom "desperacji", jaki się im przypisuje

Australijscy naukowcy swoje badanie oparli na Tinderze. To najbardziej popularna wśród aplikacji służących do odnajdywania osób chętnych do erotycznej przygody.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić