Kokaina w wydrążonych ananasach. Schowali tak 745 kilogramów narkotyku

29

Transport trafił prosto w ręce hiszpańskiej i portugalskiej policji.

Kokaina w wydrążonych ananasach. Schowali tak 745 kilogramów narkotyku
(PAP/EPA, Spanish National Police)

Śledczy zrobili nalot w stolicy Portugalii. W jednym z kontenerów w lizbońskim porcie znaleźli ogromny ładunek kokainy. Przemytnicy postanowili użyć ananasów do ukrycia narkotyku przemycanego z Ameryki Łacińskiej - podaje "El Mundo".

Owoce były specjalnie spreparowane, by schować w nich kokainę. Każdy był wydrążony, a w miejscu miąższu był pojemnik z białym proszkiem w kształcie walca pokryty żółtym woskiem. Mundurowi mozolnie sprawdzali każdy owoc. Przejęli w sumie 745 kilogramów narkotyku.

Szefami gangu byli dwaj Kolumbijczycy. Wraz z siedmioma innymi osobami zostali zatrzymani. Policjanci w ramach tej samej operacji zlikwidowali również laboratoria w Hiszpanii, w których narkotyk był przygotowywany do sprzedaży w mniejszych działkach.

Śledztwo hiszpańskiej i portugalskiej policji trwało kilka miesięcy. Wcześniej, w listopadzie 2017 roku, Hiszpanie znaleźli w okolicach Madrytu i Barcelony 400 kilogramów kokainy. Po nitce do kłębka trafili do portu w Lizbonie, gdzie był znacznie większy ładunek.

Zobacz także: Zobacz także: Nielegalne substancje ukryte w kartach do gry

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić