Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Komandos SAS utopił islamistę w kałuży

389
Podziel się:

Grupa komandosów jednostki specjalnej SAS została otoczona w Iraku przez 50 bojowników ISIS. Zabili 32. Brakowało amunicji, więc bronili się nawet kamieniami.

Komandos SAS utopił islamistę w kałuży
(reddit.com)

*Brytyjscy żołnierze myśleli, że to koniec. *Nie mieli już czym strzelać, a przeważające siły wroga otoczyły ich pozycję. Pod koniec misji zwiadowczej tym kilku mocno zmęczonym ludziom zostało 9-10 naboi. Tkwiąc w korycie małej rzeki koło Mosulu, zdecydowali walczyć do końca i zabić tylu przeciwników, ilu się da. Postąpili w myśl motto SAS: "kto się odważy, ten wygrywa". W przypadku pojmania tortury i śmierć były pewne.

*Zamiast czekać na nadejście przeciwnika, rzucili się na kolumnę wroga maszerującą wzdłuż koryta rzeki. *Kilku położyli ostatnimi kulami, potem w ruch poszły noże i bagnety. Jeden z żołnierzy utopił terrorystę w kałuży. Widząc kątem oka, że inny bojownik Państwa Islamskiego dusi jego kolegę, podniósł kamień i roztrzaskał mu czaszkę.

Agresywna postawa opłaciła się. W ciągu zaledwie pięciu minut większość przeciwników z ISIS nie żyła lub była ranna - podaje "Daily Star".

Wycofujący się żołnierze przez 4 godziny zabili w sumie 32 wrogów. Pozostali uciekli. Żaden z Brytyjczyków nie zginał. Kilku miało jednak rany postrzałowe. Mimo to udało im się przejść kilka kilometrów do miejsca, z którego zostali odebrani przez kurdyjskiego łącznika.

*O sile i determinacji Brytyjczyków świadczy coś jeszcze. *Większość z tych, którzy zostali otoczeni, dwa dni później wróciła na front. W szpitalach zostali tylko ci postrzeleni.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(389)
Janek
12 miesięcy temu
Taki SAS przydal by sie w polskiej armii.
John Price
5 lata temu
Byłem.
kurde - ferde...
5 lata temu
yeah, też wiele widziałem i nie tylko ja a może usłyszałem.... ale nie opowiem. to moje motto.
antypis
5 lata temu
Chwała im za to. Tak powinni kończyć wszyscy tzw. bojownicy. Niech ich ten allah zabierze do siebie i się z nimi policzy.
Smat
5 lata temu
4 godziny ich topili? Trochę długo
dex
5 lata temu
brawo!!! gj
JFK
5 lata temu
WHO DARES WINS
prostychlopak
5 lata temu
Mogli by takie motto sobie zapodać za II wojny. Ale cóż odeszli z UE teraz Polska powinna odejść. Lepper wiedział w 2002 roku co się wydarzy.
macx
5 lata temu
Maciarewicz i jego oddzialy zrobiliby wiecej . Po wszystkim wypilby jeszcze rzekę
anonimowy inf...
5 lata temu
było ich zaledwie 1000, ale o tym twórca artykułu już nie raczy poinformować, 250 z nich było na herbacie bo godzina południowa wybiła na anglosaskich zegarach
nick
5 lata temu
Bardzo dobrze ja bym to sam zrobił
Obserwator
5 lata temu
Wielki szacunek dla wszystkich żołnierzy wykonujących bojowe misje z realnym narażeniem życia, zdrowia oraz na nieludzkie tortury w razie pojmania żywcem. Tylko na takich mogą liczyć bezbronni, zwyczajni cywile wobec współczesnego, jakże realnego zagrożenia wojną cywilizacji... po niusach z terenów objętych pożogą wojny, można wnosić, iż w wypadku jej niekontrolowanego rozszerzenia niezwykle krwawej i okrutnej, może jeszcze gorszej niż II Wojna Światowa.
Jawor
5 lata temu
Polscy emigranci :)
cady
5 lata temu
angela merkel Nie Będzie Z Tego Zadowolona
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić