Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Kompromitujące badania nowożeńców. Prawie połowa mężczyzn nie wie, kiedy ich kobiety osiągają orgazm

23
Podziel się

Najnowsze badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Brighama Younga w Provo nie stawia mężczyzn w dobrym świetle. 43 proc. mężów nieprawidłowo odgadło, jak często zadowala swoją partnerkę. Aż dziewięciu na dziesięciu mężczyzn uznało, że ich żony regularnie osiągają orgazmy, podczas gdy potwierdziło je jedynie 49 proc. kobiet.

Kompromitujące badania nowożeńców. Prawie połowa mężczyzn nie wie, kiedy ich kobiety osiągają orgazm
(iStock.com)
bETCzziZ

*Badanie wykorzystało wyniki ankiety przeprowadzonej wśród 1683 par heteroseksualnych. *Respondenci - osoby w wieku od 18 do 36 lat i w trakcie pierwszego roku małżeństwa, zostali zapytani o to, jak często oni i ich partner osiągają orgazm. Odpowiadali w skali od jednego do pięciu. Jedynka oznaczała, że nie osiągają orgazmów wcale, do szczytowania podczas 20% stosunków seksualnych. Natomiast piątka to osiąganie orgazmów od 80% stosunków do kulminacji za każdym razem.

Tutaj równości nie ma. Jak się okazało, ponad 20 proc. kobiet osiąga orgazm mniej niż cztery razy w ciągu dziesięciu stosunków seksualnych. Wśród mężczyzn, tak słaby wynik osiągnęło jedynie 3 proc.

25 proc. mężów przeszacowało częstotliwość, z jaką ich żony szczytowały. Jednocześnie 17 proc. mężczyzn nie doceniło swojego życia miłosnego i założyło mniejszy wynik, niż był w rzeczywistości. Raczej nikogo nie dziwi, że kobiety były o wiele bardziej świadome tego, co dzieje się w sypialni. Jedynie co siódma kobieta błędnie oceniła, jak często ich mężowie osiągają punkt kulminacyjny stosunku.

bETCzzjb

*Naukowcy podkreślają, że wyniki prezentują ogromny problem wśród par. * Według nich, kobiety których mężowie nie mają pojęcia o ich orgazmach, są dużo bardziej nieszczęśliwe w swoim życiu seksualnym i związkach. Jak widać od czasów słynnego udawanego orgazmu Meg Ryan w filmie "Kiedy Harry poznał Sally" niewiele się zmieniło i kobiety dalej często oszukują w łóżku.

*Pary odpowiadały również na pytanie, jak bardzo są zadowolone ze swojego związku i życia seksualnego oraz jak otwarcie rozmawiają ze sobą o seksie. * Obie płcie okazały się szczęśliwsze w swojej relacji i w sypialni, kiedy otwarcie mówią o swoich seksualnych potrzebach.

To duży problem, że mężczyźni błędnie dostrzegają częstotliwość orgazmów kobiet, ponieważ może to prowadzić do rozczarowania, nadmiernych oczekiwań i frustracji obojga partnerów. Może to też wpłynąć na ich poczucie własnej wartości. Nie wszystkie kobiety muszą szczytować podczas seksu, aby mieć dobre doświadczenia. Najlepszym sposobem, by upewnić sę, że jesteśmy szczęśliwi to znalezienie i zrozumienie naszych seksualnych potrzeb. - powiedziała Ammanda Major, kierowniczka poradni Relate, zajmującej się terapią par.

_Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bETCzzjC
KOMENTARZE
(23)
Fjl
3 lata temu
Skad maja wiedziec jak zony maja orgazm z kochankami??
Shehab Smekra...
3 lata temu
Prawo szariatu jakie stosują brodaci jak bandyci z ISIS zabrania dawania kobietom orgazmu bo to wbrew woli Allacha.
Ktoś
3 lata temu
Ta Bogucka to ma głupie tematy. Żadnego faceta to nie interesuje, bo baba może udawać... Więc po co przejmować się takimi pierdołami...
bETCzzjD
marcysia
3 lata temu
No i jak Ci wszyscy ludzie mają być szczęśliwi i czerpać i dawać satysfakcję z sexu jeśli nie wiemy o takich ważnych sprawach. Przecież orgazm jest bardzo ważny i potrzebny i jest objawem że sex naprawdę jest dobry i daje przyjemność. Mój facet wie w jakiej pozycji najszybciej dochodzę i praktycznie za każdym razem jak się kochamy to jesteśmy w takiej pozycji by dać mi tę przyjemność. le i tak teraz ja dłużej potrafię wytrzymać i mam wrażenie że głębiej przeżywam takie sprawy. Sama nie wiem czy to jest przyczyna tych tabletek antykoncepcyjnych vines które zaczęłam brać ale w każdym razie jest zdecydowanie lepiej
Amigo
3 lata temu
To są kobiety, nic nie powiedzą bo masz się domyśleć czy ma czy nie
Kolo z Pikolo
3 lata temu
Przecież ona mi nie mówi kiedy i z kim się rżnie jak ja jestem od rana do wieczora w pracy to skąd mam wiedzieć kiedy ma orgazm ?
szybki lopez
3 lata temu
a kogo to obchodzi
Mi
3 lata temu
Moja na orgazm jak dostaje karte bankowa Do reki
diablica
3 lata temu
Brak orgazmu nie oznacza, że życie seksualne jest nieudane, seks jest bardzo przyjemny i bez niego. Po orgazmie idę spać, więc wolę go nie mieć i kochać się kilka razy w ciągu nocy :D
Małgorzata 🌼
3 lata temu
No jak to by było bez orgazmów. Smutno by było i odczuwało by się jakieś braki 🤗😍 ❤💖💙
._.
3 lata temu
W Talmudzie napisano, że wędrowny kupiec musi mieć stosunek z żoną co sześć miesięcy, robotnik trzy razy w tygodniu, a badacz Tory w każdy piątek wieczór. Ponieważ chasydzi uważają się przede wszystkim za uczonych w Piśmie, trzymają się tej dyrektywy.
Żony 'szczytu...
3 lata temu
głównie SMS-y mężów albo podczas domowych awantur
clomp
3 lata temu
To problem wagin i waginalizacji życia.
bETCzzjv
Marek
3 lata temu
Racja jak kobieta mądra i ambitna to radzi sobie zawodowo i finansowo no chyba ze sprowadziles ja do roli Pani domu i sluzacej to się nie dziw ze chce kasy bo notabene pracuje w domu i gary same się nie zmywają i gacie same się nie piora
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić