aktualizacja 

Kongres PiS w Warszawie. Jarosław Kaczyński znowu prezesem

91

Jarosław Kaczyński ponownie wybrany prezesem PiS.

Kongres PiS w Warszawie. Jarosław Kaczyński znowu prezesem
(PAP/EPA, Tomasz Gzell)

Podczas kongresu zostały wybrane nowe władze partii. Kaczyński, który kieruje PiS-em od 13 lat, był jedynym kandydatem na stanowisko prezesa. Rada Polityczna partii zadecyduje natomiast o tym, kto będzie pełnił funkcje wiceprezesów. Odbędą się także wybory Rady Politycznej, Komisji Rewizyjnej i Krajowego Sądu Dyscyplinarnego.

Zjazd partii otworzyło przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. Jak informuje TVP Info, lider PiS-u mówił między innymi o przeciwnościach, z jakimi w ostatnich latach musiała się zmierzyć partia, nim doszła do władzy.

Wydawało się, że nie mamy szans. Z wielu stron słyszeliśmy wrogie okrzyki pod naszym adresem. Słyszeliśmy rechot i słyszeliśmy też „dobre rady” - ustąpcie, cofnijcie się choćby w sprawie Smoleńska. Nie ustąpiliśmy. Wykazaliśmy determinację, zdecydowanie, twardość i daliśmy radę, zwyciężyliśmy. Mieliśmy inwencję, mieliśmy pomysły. Pokazaliśmy społeczeństwu, mimo blokady medialnej, że istnieje alternatywa, że może być inaczej - grzmiał Kaczyński.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mamy osiem miesięcy od momentu, w którym przejęliśmy władzę, kiedy został powołany rząd Prawa i Sprawiedliwości. To jest czas może zbyt krótki, by dokonywać podsumowań. Dlatego, jeśli kongres się na to zgodzi, proponuję, by kolejna, podsumowująca także czas naszych rządów tura kongresu, odbyła się po roku władzy, czyli przy końcu roku. A dziś zajmijmy się przede wszystkim okresem poprzednim - zaproponował zebranym Kaczyński.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić