aktualizacja 

Koniec nagrywania koncertów komórką coraz bliżej

7

Apple zdobyło prawa patentowe do technologii pozwalającej blokować funkcję nagrywania i robienia zdjęć na koncertach.

Koniec nagrywania koncertów komórką coraz bliżej
(WENN/NEWSPIX.PL)

Firma złożyła patent 9380225 na początku 2010 roku. Dotyczy odbioru informacji zakodowanych w paśmie podczerwonym. Technologia ma mieć kilka zastosowań. W opisie wniosku jest mowa o rozszerzonej rzeczywistości (np. dodatkowe treści emitowane na telefon na wystawie w muzeum), ale i blokowaniu funkcji rejestracji obrazu i dźwięku.

Urządzenie nadające sygnał może być ulokowane w miejscach, gdzie nagrywanie czy robienie zdjęć jest zakazane. Emiter może wysłać sygnał w paśmie podczerwonym z zakodowaną informacją nakazującą urządzeniu zablokować tymczasowo dostęp do wybranych funkcji - czytamy we wniosku patentowym.

Urzędnicy po latach wyrazili zgodę. Z punktu widzenia organizatorów płatnych imprez masowych, to długo wyczekiwana decyzja. Według niektórych opinii zyskają też fani obecni na koncertach.

Choć w 2016 r. ta technologia wydaje się już przestarzała, ciekawym jest, że Apple nadal chce się nią zajmować. A jeżeli to sprawi, że ludzie na koncertach będą trzymali telefony w kieszeniach, zamiast w dłoniach, tym lepiej - zauważa 9to5mac.com.

Autor: Jan Muller

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić