Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Koniec z kultowymi telefonami. Nigdy już nie będą takie same

8
Podziel się:

Firma BlackBerry ogłosiła właśnie, że nie będzie więcej produkować telefonów. Znane z charakterystycznego wyglądu i pełnowymiarowej klawiatury urządzenia już od dawna znikają z rynku, wypierane przez telefony innych firm, takich jak Apple i Samsung.

Koniec z kultowymi telefonami. Nigdy już nie będą takie same
(flickr.com, TechStage)

Firma planuje zakończenie produkcji sprzętu i od teraz będzie zlecała ten proces swoim partnerom - napisał w oficjalnym oświadczeniu szef firmy, John Chen.

BlackBerry od dawna boryka się z problemami finansowymi. Firma wcześniej próbowała między innymi szukać oszczędności. Zamiast inwestować w nowy system, instalowali Androida, a także montowali dotykowe ekrany. Nie przyniosło to jednak oczekiwanych rezultatów. Teraz, likwidując produkcję, BlackBerry zaoszczędzi spory kapitał. Gotowy produkt sygnowany po prostu swoim logo kupować będzie od zewnętrznych firm.

Telefony BlackBerry, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, były kulturalnym fenomenem. Urządzenia, które pojawiły się pod koniec lat 90., obsługiwały wiadomości e-mail oraz usługi internetowe. Przyczyniły się także do rozwoju komunikatorów, nie tylko dzięki swojej charakterystycznej klawiaturze, ale także aplikacji BlackBerry Messenger. Przez długi czas także telefony z charakterystycznym logo jeżyny uchodziły za wyjątkowo bezpieczny sprzęt. Ze względu na brak możliwości podsłuchania rozmów, telefon używany był przez polityków, biznesmenów, a także służby wywiadowcze na całym świecie.

Autor: Tomasz Wiślicki

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
xxxx
6 lat temu
czyli tak jak IPhone
c
6 lat temu
Najlepszy filmik był, jak koleś wiertarką, zrobił wejście na słuchawki w telefonie !
elo
6 lat temu
nie znam nikogo kto by to miał kiedykoliwiek, jakiś shit
Daniel
6 lat temu
klasyczny telefon to była nokia model 3510i, a nie blackberry który wcale nie zostaje wycofany tylko ktoś inny będzie je składał.
he
6 lat temu
Gdzie kultowy, bo na pewno nie w Polsce !!!!
uuu333
6 lat temu
Rynek sprzętu elektronicznego czy oprogramowani jest teraz okrutny. Ktoś wymyśli i wypuści nowy trend i będzie fajne (dorobi się) ale w kolejnym wydaniu może już nie być tak kolorowo i zaliczy straty. Czy taki samsung galaxy S7 jest warty swojej ceny? Czy cena w sporej mierze nie jest zawyżona marką? Taka S1 była strzałem w 10. Obecnie większość aplikacji mobilnych robi się pod telefony z androidem i iOSem. Dlaczego? Bo tego więcej się sprzedaje (być może rola kampanii reklamowej...). Takie aplikacje użytkowe (np. dla banku) ktoś pisze i najczęściej nie jest to jedna osoba. Taka firma wylicza sobie czy opłaca jej się inwestować w dodatkowego programistę BlackBerry czy Windows Phone skoro użytkowników tych systemów jest mniej niż Android i iOS. Niestety nokia też zaliczyła kilka wpadek i poszła z torbami. MS próbował ratować ale obecnie nieco zmieniają kierunek i nie wiadomo co będzie.Popyt decyduje w większej mierze o podaży.
saba
6 lat temu
szkoda że "polscy" operatorzy ich nie proponują, a jeśli już są to cenę mają tak wywindowaną, że się nie da kupic
kaczka
6 lat temu
co za rzetelność, po prostu ktoś inny będzie je składać.....
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić