Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Konsekwencje pożaru w Rouen. Mieszkańcy chorują, z kranu leci czarna woda

75
Podziel się

Mieszkańcy miasta Rouen i okolic cierpią z powodu chorób i wymiotów. To skutek pożaru w fabryce chemikaliów, który spowodował zanieczyszczenie powietrza i wody. Premier Francji stara się uspokoić ludność, mówiąc, że nie powodów do obaw.

Konsekwencje pożaru w Rouen. Mieszkańcy chorują, z kranu leci czarna woda
(East News, HO/AFP/East News)
bCZeWHLV

Premier Francji Edouard Philippe odwiedził w poniedziałek Rouen, aby uspokoić tamtejszych mieszkańców. Lokalna ludność cierpi z powodów licznych chorób i wymiotów. Wszystkiemu winny jest pożar fabryki chemikaliów Lubrizol. Najgorzej jest na prawym brzegu Sekwany. To w tamtym rejonie było najwięcej czarnego dymu ze spalonych chemikaliów.

Kilka szkół zostało zamkniętych z powodu złego samopoczucia pracowników i uczniów. Nieczynne są także inne instytucje m.in. sala koncertowa Rouen czy konserwatorium.

Zobacz także: Pożar sklepu w centrum Warszawy. Duże zadymienie w bloku

bCZeWHLX

Mieszkańcy miasta narzekają na nieprzyjemny zapach unoszący się w powietrzu i czarną wodę, która leci z kranów. Planują protesty, domagają się od władz prawdy na temat pożaru i konsekwencji jakie przyniósł.

Premier Philippe nalegał aby się nie przejmować. Mówił także, że nie ma realnego zagrożenia. Obiecał również opowiedzieć prawdę na temat ostatnich wydarzeń.

Zapach, który czujemy, jest naprawdę bardzo niepokojący i trudny do zniesienia, może powodować różne objawy, ale nie jest szkodliwy - powiedział Philippe.

bCZeWHMd

Władze lokalne starały się również uspokoić sugestie, że woda pitna w mieście jest niezdatna do spożycia. Na Twitterze pojawiło się kilka filmów wideo ukazujących czarną wodę.

Francuska minister zdrowia Agnes Buzyn potwierdziła to, mówiąc w piątek, że „miasto jest wyraźnie zanieczyszczone”. Dodała, że nie może zagwarantować, że nie ma niebezpieczeństwa.

W poniedziałek okazało się również, że właściciele zakładu Lubrizol złożyli oficjalną skargę na policję. Wierzą, że pożar, który spowodował eksplozję, rozpoczął się poza fabryką.

bCZeWHMe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCZeWHMy
KOMENTARZE
(75)
maDDDDDDD
12 miesięcy temu
serdecznie im współczuję... zwykli mieszkańcy nie mają na to wpływu... a przecież każdy ma prawo do życia i oddychania czystym powietrzem :(
Albin
12 miesięcy temu
A ich prezydent martwi się o deokrację w Polsce.Żenada
Bubba21
12 miesięcy temu
Panie Macron, coś Pan tak zamilkł na temat zanieczyszczania powietrza??
bCZeWHMz
Ssssss
12 miesięcy temu
Ci premierzy to zawsze mówią, że nic się nie stało dopóki ktoś im prywatnego konta nie wyczyści.
marcino
12 miesięcy temu
Ekolodzy!!! Wracajcie do Francji. środowisko was tam potrzebuje!!!
Najnowsze komentarze (75)
Leon
12 miesięcy temu
Mysle za pala Pampers’s jego zony I tak dymi-:)
kojot
12 miesięcy temu
W Polsce prawie co drugi drugi dzień płoną śmieciowiska z chemikaliami. I w Polsce nie ma problemu. A we Francji tyko jeden pożar? To pikuś.
Jonasze
12 miesięcy temu
Macron i Trzaskowski to mi cos przypomina, co sprowadza sie do stwierdzenia: mierz zamiary na sily, a nie odwrotnie, z czego sie smiejemy
lol
12 miesięcy temu
ale władze i tak ci powiedzą "spokojnie, nie ma zagrożenia", fakty są takie, że władze zawsze ukrywają prawdę, by nie siać paniki, a potem są nieodwracalne konsekwencje...
JARGOTVTQJCIM...
12 miesięcy temu
A MAKRONIK MARTWI SIĘ O POLSKĘ I WYSYŁA PROTESTANTÓW EKO DO NASZEGO KRAJU
ja bym
12 miesięcy temu
im dodatek klimatyczny wprowadził.. a co będą oddychać rarytasem za friko..
Farma
12 miesięcy temu
No i dobrze. Jak chorują to pójdą do lekarza. Ten przypisze im leki, które tylko w minimalnym stopniu pomogą. No i kaska będzie się zgadzać.
Zosia
12 miesięcy temu
Przeciez powietrze I woda ma to do siebie, ze Samo sie oczyszcza
bCZeWHMr
qwq
12 miesięcy temu
''Premier Francji stara się uspokoić ludność, mówiąc, że nie powodów do obaw.'' ''Premier Philippe nalegał aby się nie przejmować'' hehehe czyli napewno sytuacja jest...ch..owa. Juz to slyszelismy kiedys na wschodzi
Patcolo
12 miesięcy temu
Niech przyjadą do Polski jak ich wiedzący wszystko prezydent mawiał.
Znaki boskie
12 miesięcy temu
Znaki boskie we frankistanie. Pozar w katedrze I czarna woda w kranie
ZZZ Z KOŚCIER...
12 miesięcy temu
Ten francuski premier to chyba krewny Czaskowskiego bo identycznie się tłumaczy - francuzi/Polacy NIC SIĘ NIE STAŁO !!!!! he he
Espania1
12 miesięcy temu
Czyżby "wcześniejsza zapowiedź" nadchodzących wydarzeń: video clip ( 1:41 min.) Indila-"Derniere Dance" :)
Nie dajmy się...
12 miesięcy temu
Premier Francji Edouard Philippe zachowuje się jak Kaczyński. Zwyczajnie kłamie. My pogonimy Kaczyńskiego i postawimy przed sądem, bo inaczej on nas zniewoli. To nieudacznik życiowy, a tacy są najbardziej niebezpieczni gdy dorwą się do władzy . Kaczyński a wraz z nim wszyscy z PiS muszą odpowiedzieć przed sądami za zniszczenie Polski. Muszą oddać pieniądze Polakom, którym je ukradziono, czyli wszystkim pracującym. Kaczyński ma najwyższą emeryturę, dysponuje milionami choć startował w wyborach z kilkom tysiącami oszczędności. Do dziś nie wydaje swoich pieniędzy. Wszystko, ochrona, utrzymanie, przejazdy, fundowane jest z naszych pieniędzy.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić