Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus daje popalić. Serwery Facebooka i WhatsAppa przeciążone

5

Pandemię koronawirusa mocno odczuwają też... serwery Facebooka i WhatsAppa. Wobec zaleceń dotyczących niewychodzenia z domu, szerokie grono osób korzysta z tych platform jeszcze częściej niż dotychczas.

Koronawirus problematyczny dla Facebooka i WhatsAppa
Koronawirus problematyczny dla Facebooka i WhatsAppa (Getty Images, SOPA Images)

Serwery Facebooka i WhatsAppa niemal dwukrotnie bardziej obciążone niż wcześniej. Te statystyki mówią same za siebie. Internauci czas kwarantanny spędzają w mediach społecznościowych. Trzeba przecież zachować łączność z bliskimi czy współpracownikami.

Sprawę skomentował sam Mark Zuckerberg. Założyciel Facebooka poinformował o problemach z serwerami podczas konferencji prasowej. Przekazał również, że zdecydowanie większym zainteresowaniem niż do tej pory cieszą się połączenia głosowe w Messengerze czy WhatsAppie.

Był problem, jest reakcja. Facebook musiał podjąć kroki, by zażegnać kłopoty z serwerami. Infrastruktura została rozbudowana, a przeciążone serwery zyskały większą pojemność. Ponadto Zuckerberg powiadomił, że jego firma na bieżąco monitoruje sytuację i w razie potrzeby będą wdrażane kolejne działania.

Zobacz także: Kontrole kwarantanny. Policja sprawdza Polaków

Koronawirus uziemił wielu Polaków

Wobec panującej pandemii zaleca się, by nie wychodzić z domu, jeśli nie jest to konieczne. Dużo przedsiębiorstw pozamykało swoje biura i przestawiło się na zdalny tryb pracy. Ma to pomóc w walce z szalejącym koronawirusem.

Ważne jest również dbanie o higienę. W tym szczególnym okresie powinniśmy często myć dłonie. To właśnie za ich pośrednictwem najszybciej rozprzestrzenia się wirus. Istotne jest również opiekowanie się osobami starszymi. Dobrym pomysłem jest wyręczenie ich w zrobieniu zakupów.

Podziel się dobrym newsem! Prześlij go nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić