Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. 60 osób zarażonych Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu

16

Dramat w Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu. Aż 60 osób zostało zarażonych koronawirusem.

Koronawirus dopadł Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu
Koronawirus dopadł Dom Pomocy Społecznej w Niedabylu (East News, Jakub Kamiński)

Pandemia koronawirusa wciąż zyskuje na mocy. Przekonali się o tym członkowie Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu, którzy zostali poddani testom na obecność wirusa z Wuhan. - Wynik dodatni ma 52 podopiecznych i 8 pracowników - poinformował w sobotę PAP starosta białobrzeski Sylwester Korgul, cytowany przez fakt.pl.

Łącznie w placówce przebywa 81 osób. W tym gronie znajduje się 67 podopiecznych, a także 14 członków personelu. Według informacji przekazanych przez starostę póki co żadna z osób z dodatnim wynikiem nie wykazuje objawów chorobowych.

Jeśli komuś by się pogorszyło, natychmiast ma być wezwana karetka i pacjent będzie przetransportowany do któregoś ze szpitali z oddziałem zakaźnym - dodał.

Zobacz także: Donald Tusk wraca do polskiej polityki? Leszek Miller: byłby świetnym prezydentem

Zdrowi zostali odseparowani od chorych

Sylwester Korgul zapewnił, że 21 osób zdrowych znajduje się w bezpiecznym położeniu - wydzielono dla nich odrębne pomieszczenia. W połowie przyszłego tygodnia osoby te mają mieć wykonane testy na obecność koronawirusa, by zweryfikować, czy nie zaraziły się od chorych.

W DPS już we wtorek wprowadzono kwarantannę. Doszło do tego po tym, jak okazało się, że jedna z pracujących w ośrodku pielęgniarek miała objawy typowe dla koronawirusa. "Później przyszedł pozytywny wynik jej testu" - informuje fakt.pl.

Władze powiatu białobrzeskiego są w stałym kontakcie z sanepidem. Dodajmy też, że pracownicy DPS zostali wyposażeni w specjalistyczne zestawy ochronne - maski, kombinezony, rękawice oraz okulary.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić