Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Koronawirus w Polsce. Nasi rodacy łamią przepisy. Nałożono już ponad milion złotych kar

34

Są tacy, którzy kwarantannę i obowiązkową izolację mają za nic. Taka lekceważąca postawa jest bolesna w skutkach i wiąże się z surowymi karami.

Policja nieustannie sprawdza, czy przepisy nie są łamane
Policja nieustannie sprawdza, czy przepisy nie są łamane (PAP, Darek Delmanowicz)

Dotychczas za złamanie przepisów dotyczących zapobiegania chorobom zakaźnym nałożono kary, których suma przekroczyła milion złotych. Sankcje przyznawane są chociażby za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny czy izolacji. - Tylko w ciągu ostatniej doby nałożono kary w wysokości 400 tysięcy - poinformował we wtorek rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar, cytowany przez tvn24.pl.

Wysokość kar jest wymowna. Pokazuje, że wśród naszych rodaków nie brakuje osób, dla których przepisy nie są niczym ważnym. Łamanie zakazów z pewnością nie pomaga w skutecznej walce z koronawirusem. Pamiętajmy, że niedostosowywanie się do ograniczeń może mieć opłakane skutki.

Zobacz także: Koronawirus od tego ginie. Oto, czego używać w domu

Apele nie milkną nawet przez moment. Zarówno władze, jak i wszystkie służby dokładają starań, by obywatele byli świadomi tego, co można robić, a czego trzeba unikać. W tym czasie najlepszym rozwiązaniem jest izolowanie się od społeczeństwa. Przebywanie w domowym zaciszu to najskuteczniejsza metoda na uniknięcie zakażenia koronawirusem.

Nieustannie apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych zasad i ograniczeń. Rozwiązania między innymi dotyczące kwarantanny, przemieszczania czy kontaktów międzyludzkich w przestrzeni publicznej, wprowadzono w trosce o zdrowie i życie - podkreślił Jan Bondar.

Złamanie zasad kwarantanny może słono kosztować

Jeżeli jesteśmy objęci kwarantanną, to lepiej nawet nie myśleć o jakiejkolwiek ucieczce z izolacji. Przede wszystkim jest to niebezpieczne zarówno dla nas, jak i innych. Poza tym możemy otrzymać surową karę. Najwyższa sankcja pieniężna za złamanie zasad kwarantanny to 30 tysięcy złotych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić