Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Koronawirus w USA. Z powodu pandemii milionom osób grozi głód

33
Podziel się

Banki żywności na terenie całych USA przeżywają szturm. Do milionów Amerykanów, którzy dotychczas korzystali z pomocy, doszły kolejne miliony bezrobotnych, którzy stracili pracę z powodu epidemii koronawirusa. Liczba potrzebujących mogła wzrosnąć nawet ośmiokrotnie.

Koronawirus w USA. Z powodu pandemii milionom osób grozi głód
(Getty Images, The Washington Post / Contributor)
bCGwwXxN

Rekordowa liczba Amerykanów udaje się po pomoc do banków żywności. Epidemia koronawirusa sprawiła, że miliony mieszkańców kraju straciły pracę i nie mają z czego zaspokoić podstawowych potrzeb. Oblężone placówki nie są jednak w stanie pomagać tak wielu osobom.

Przez lata w Stanach Zjednoczonych funkcjonowała sieć banków żywności, które zapewniały jedzenie dla osób mających problemy finansowe. Opierały się one jednak na nielicznych pracownikach socjalnych i grupach wolontariuszy, których, w dobie COVID-19, brakuje.

Według "Guardiana" ilość korzystających z banków żywności wzrosła w ostatnim miesiącu o jedną trzecią Chodzi tu o ogromne liczby. Rocznie w USA z ich pomocy korzysta 46 milionów osób, z czego 12 milionów to dzieci, a 7 milionów - osoby starsze.

bCGwwXxP

Jednocześnie w samych bankach jest coraz mniej pracowników, a zwłaszcza ochotników, którzy rezygnują, obawiając się zarażenia. Do pomocy placówkom została zmobilizowana Gwardia Narodowa. Jednak w miastach borykających się od lat z ubóstwem, takich jak Cleveland i Saint Louis pojawiają się obawy, że zapasów żywności wkrótce zabraknie. Jedzenie jest rozwożone potrzebującym pod drzwi, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Siedzę w tym od ponad 30 lat i nigdy nie widziałam czegoś podobnego. Nawet gdy masowo zamykały się huty, nie było aż takiego zapotrzebowania - mówi Sheila Christopher, zarządzająca bankami żywności w Pensylwanii.

Koronawirus w USA. Rekordowa liczba przypadków

USA od dawna ma problem z rosnącymi nierównościami, zmuszającymi miliony ludzi do korzystania z instytucji pomocowych. Jednak epidemia koronawirusa, który w Stanach szerzy się w zatrważającym tempie, sprawia, że nad tym, teoretycznie zamożnym krajem, krajem zaczyna wisieć widmo głodu.

Stany Zjednoczone są krajem, w którym jest odnotowano zdecydowanie najwięcej przypadków COVID-19. Zakażonych zostało już ponad 215 tysięcy osób, z czego ponad 5 tysięcy zmarło. Bardzo niewielka jest też liczba wyleczonych, których w całym państwie jest tylko około 8 tysięcy

bCGwwXxV

Zobacz także: Testy na koronawirusa. Wirusolog wyjaśnia, dlaczego nie wszyscy powinni je robić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCGwwXyq
KOMENTARZE
(33)
MISTRZUNIUNIU
3 miesiące temu
Moi znajomi przed wirusem razem zarabiają 20tyś, dzisiaj zarabia tylko chłop, te marne 8tyś na rękę... już płaczą, że nie mają za co żyć, bo żarli w restauracjach, bo wynajmują chałupę w centrum i mają wszystko w kredycie i na raty ;)) za miesiąc będą zlicytowani i będą biedakami z komornikiem... ja zarabiam 6tyś na rękę, żyję normalnie, nie mam grosza kredytu, i mam spore oszczędności, mogę pół roku siedzieć w domu i się nie martwię, po prostu nie pojadę na wakacje na Kubę, nie zmienię samochodu i to wszystko..... Tak żyją też przedsiębiorcy, nowobogaccy, Porsche w garażu, Tajlandia za 100tyś i zakupy w Mediolanie, dzisiaj zęby w ścianę.. Ten kryzys jeszcze przetrwają, epidemia minie, ale będą jeszcze skakać z mostów i się wieszać zobaczycie, nie zazdrośćcie forsy komuś, większość to pozerzy na kresce i tyle.
Kasia
3 miesiące temu
Głód czeka 80% populacji. Nie ma kto pracować na roli, a nawet zbierać szparag. Szykuje się kolejna rewolucja. Wyjdą na ulice miliony w różowych rurkach, bucikach na obcasach z torebkami na ramieniu.
zjawa
3 miesiące temu
Może wreszcie mniej jedzenia będzie w śmietnikach?
bCGwwXyr
Goldengecko
3 miesiące temu
Bezrobotnych z USA można wysłać do zbierania szparagów w Niemczech
J-23
3 miesiące temu
TŁUŚCIOCHY W USA SIĘ ODCHUDZĄ, NIE BĘDĄ SIĘ TAK CIĄGLE TAM OBŻERAĆ OHYDNIE, KIEDY W TYM CZASIE, INNE NARODY GŁODUJĄ...
Najnowsze komentarze (33)
Rolnik
3 miesiące temu
Mieszkam na wsi, może nie żyje jakoś bajecznie ale normalnie. Staram się nie żyć marzeniami na kredyt. Jak nie będzie pomocy w rolnictwie to będzie ciężko ale nie rolnikom tylko ludziom którzy nie będą mieć co jeść.
xtx
3 miesiące temu
przykre na prawdę im współczuje
doniek
3 miesiące temu
Proponuję trampka kaczkę i kota na marsa wysłać
kim
3 miesiące temu
A przeciez Ameryka to kraj mlekiem i miodem płynący a jedzenie nawet dla biednych krajów oddaja bo mają w nadmiarze.Kraj dla szczęśliwych ludzi
Oni
3 miesiące temu
Maja darmowe banki zywnosci, poradza sobie, jak bedzie trzeba to kupia zarcia do obrzygania, albo nie wysla nadwyzek do Europy
Ostrozny
3 miesiące temu
Mniej przeznaczyc na zbrojenia tylko w jednym roku !!!!
Dr0
3 miesiące temu
Rozwożą jedzenie pod drzwi. Dają każdemu po 1200$ by przeżył. A u nas wybór adriana najważniejszy. I kogo trzeba żałować?
ggggvv
3 miesiące temu
Będą rozdawać zupy CAMBEL
bCGwwXyj
Greta
3 miesiące temu
Ta już to widzę!Głód w USA! Na jakich danych oparł się tzw autor?
ciemnowidz
3 miesiące temu
i oto komùś chodziło aby ceny powindowały a gospodarkacołego świata się zachwiała
totyle
3 miesiące temu
przez lat wyrzucali żywność do oceanu by cena na giełdzie nie spadła.szanowali żywność? teraz żywność szanuje ich
kolo
3 miesiące temu
Zawsze powtarzalem ze Stany to potega w najezdzaniu krajow typy irak somalia itp
Gość
3 miesiące temu
Kraj który wysyła na tzw misje swoich najemników w imię obrony jego interesów.Rzekomi patrioci w obcych krajach strzelają do ich mieszkańców . Natomiast nędza i bałagan we własnym kraju ??
e tam
3 miesiące temu
Jak badają coś co zawsze było z nami to nie dziw, że znajdują. Dajcie spokój z tym strachem przed strasznym wirusem , który jest z nami od zawsze. To co się dzieje to KONTROLOWANY KRYZYS GOSPODARCZY ORAZ PRZEKONANIE POPULACJI ,ŻE POTRZEBUJĄ SZCZEPIONKI KTÓRA URATUJE NAS PRZED WIRUSEM.. A I JESZCZE KWESTIA ZACZIPOWANIA LUDZKIEJ TRZODY
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić