o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aleksander Sławiński
|

Koronawirus w USA. Z powodu pandemii milionom osób grozi głód

33
Podziel się

Banki żywności na terenie całych USA przeżywają szturm. Do milionów Amerykanów, którzy dotychczas korzystali z pomocy, doszły kolejne miliony bezrobotnych, którzy stracili pracę z powodu epidemii koronawirusa. Liczba potrzebujących mogła wzrosnąć nawet ośmiokrotnie.

Koronawirus w USA. Z powodu pandemii milionom osób grozi głód
(Getty Images, The Washington Post / Contributor)
bEqHgJBx

Rekordowa liczba Amerykanów udaje się po pomoc do banków żywności. Epidemia koronawirusa sprawiła, że miliony mieszkańców kraju straciły pracę i nie mają z czego zaspokoić podstawowych potrzeb. Oblężone placówki nie są jednak w stanie pomagać tak wielu osobom.

Przez lata w Stanach Zjednoczonych funkcjonowała sieć banków żywności, które zapewniały jedzenie dla osób mających problemy finansowe. Opierały się one jednak na nielicznych pracownikach socjalnych i grupach wolontariuszy, których, w dobie COVID-19, brakuje.

Według "Guardiana" ilość korzystających z banków żywności wzrosła w ostatnim miesiącu o jedną trzecią Chodzi tu o ogromne liczby. Rocznie w USA z ich pomocy korzysta 46 milionów osób, z czego 12 milionów to dzieci, a 7 milionów - osoby starsze.

bEqHgJBz

Jednocześnie w samych bankach jest coraz mniej pracowników, a zwłaszcza ochotników, którzy rezygnują, obawiając się zarażenia. Do pomocy placówkom została zmobilizowana Gwardia Narodowa. Jednak w miastach borykających się od lat z ubóstwem, takich jak Cleveland i Saint Louis pojawiają się obawy, że zapasów żywności wkrótce zabraknie. Jedzenie jest rozwożone potrzebującym pod drzwi, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Siedzę w tym od ponad 30 lat i nigdy nie widziałam czegoś podobnego. Nawet gdy masowo zamykały się huty, nie było aż takiego zapotrzebowania - mówi Sheila Christopher, zarządzająca bankami żywności w Pensylwanii.

Koronawirus w USA. Rekordowa liczba przypadków

USA od dawna ma problem z rosnącymi nierównościami, zmuszającymi miliony ludzi do korzystania z instytucji pomocowych. Jednak epidemia koronawirusa, który w Stanach szerzy się w zatrważającym tempie, sprawia, że nad tym, teoretycznie zamożnym krajem, krajem zaczyna wisieć widmo głodu.

Stany Zjednoczone są krajem, w którym jest odnotowano zdecydowanie najwięcej przypadków COVID-19. Zakażonych zostało już ponad 215 tysięcy osób, z czego ponad 5 tysięcy zmarło. Bardzo niewielka jest też liczba wyleczonych, których w całym państwie jest tylko około 8 tysięcy

bEqHgJBF
Zobacz także: Zobacz także: Testy na koronawirusa. Wirusolog wyjaśnia, dlaczego nie wszyscy powinni je robić

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEqHgJCa
KOMENTARZE
(33)
Rolnik
rok temu
Mieszkam na wsi, może nie żyje jakoś bajecznie ale normalnie. Staram się nie żyć marzeniami na kredyt. Jak nie będzie pomocy w rolnictwie to będzie ciężko ale nie rolnikom tylko ludziom którzy nie będą mieć co jeść.
xtx
rok temu
przykre na prawdę im współczuje
doniek
rok temu
Proponuję trampka kaczkę i kota na marsa wysłać
bEqHgJCb
kim
rok temu
A przeciez Ameryka to kraj mlekiem i miodem płynący a jedzenie nawet dla biednych krajów oddaja bo mają w nadmiarze.Kraj dla szczęśliwych ludzi
Oni
rok temu
Maja darmowe banki zywnosci, poradza sobie, jak bedzie trzeba to kupia zarcia do obrzygania, albo nie wysla nadwyzek do Europy
Ostrozny
rok temu
Mniej przeznaczyc na zbrojenia tylko w jednym roku !!!!
Dr0
rok temu
Rozwożą jedzenie pod drzwi. Dają każdemu po 1200$ by przeżył. A u nas wybór adriana najważniejszy. I kogo trzeba żałować?
ggggvv
rok temu
Będą rozdawać zupy CAMBEL
Greta
rok temu
Ta już to widzę!Głód w USA! Na jakich danych oparł się tzw autor?
ciemnowidz
rok temu
i oto komùś chodziło aby ceny powindowały a gospodarkacołego świata się zachwiała
totyle
rok temu
przez lat wyrzucali żywność do oceanu by cena na giełdzie nie spadła.szanowali żywność? teraz żywność szanuje ich
kolo
rok temu
Zawsze powtarzalem ze Stany to potega w najezdzaniu krajow typy irak somalia itp
Gość
rok temu
Kraj który wysyła na tzw misje swoich najemników w imię obrony jego interesów.Rzekomi patrioci w obcych krajach strzelają do ich mieszkańców . Natomiast nędza i bałagan we własnym kraju ??
bEqHgJBT
e tam
rok temu
Jak badają coś co zawsze było z nami to nie dziw, że znajdują. Dajcie spokój z tym strachem przed strasznym wirusem , który jest z nami od zawsze. To co się dzieje to KONTROLOWANY KRYZYS GOSPODARCZY ORAZ PRZEKONANIE POPULACJI ,ŻE POTRZEBUJĄ SZCZEPIONKI KTÓRA URATUJE NAS PRZED WIRUSEM.. A I JESZCZE KWESTIA ZACZIPOWANIA LUDZKIEJ TRZODY
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić