aktualizacja 

Korzystasz z AdBlocka? Musisz to wiedzieć

36

Alexander Hanff z firmy analitycznej Thing Pricacy Inc. przekonuje, że serwisy nie mogą blokować treści użytkownikom korzystającym z AdBlocka.

Korzystasz z AdBlocka? Musisz to wiedzieć
(Pixabay.com, CC0 Public Domain)

Zdaniem mężczyzny to oficjalne stanowisko Komisji Europejskiej. Analityk zadał pytanie Jeanowi-Claude Junckerowi, jej przewodniczącemu. A ten odpowiedział wprost: właściciele stron nie mogą blokować treści użytkownikom używającym adbloków - podaje next.gazeta.pl.

Na swoim Twitterze mężczyzna opublikował list, który ma pochodzić od Komisji Europejskiej:

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wydawcy walczą z oprogramowaniem blokującym treści. Popularny AdBlock, czyli rozszerzenie do przeglądarek, powoduje, że na oglądanej przez nas stronie nie wyświetlają się reklamy. Tracą na tym serwisy, bo nie mogą osiągać dochodów z emisji reklam. Często po zablokowaniu reklamy pojawia się komunikat, który każe wyłączyć wtyczkę, aby obejrzeć materiał.

*Alexander Hanff przekonuje, że to nielegalne. * Powołuje się na przepisy, którymi obwarowane są "ciasteczka". Wydawcy muszą poinformować użytkownika o tym, że zbierają o nim dane. Wykrywając AdBlocka, pokazują, że bez zgody internauty sprawdzono ustawienia przeglądarki.

*Czy to oznacza, że będzie można bez ograniczeń korzystać z AdBlocka? *Nic z tego. Serwisy będą mogły zablokować wtyczkę. Wystarczy, że poinformują wcześniej użytkownika o tym, że zbierają o nim dane.

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić