Korzystasz z tego serwisu z ogłoszeniami? Uważaj na oszustów

4

OLX ostrzega przed oszustami na portalu. Jeżeli ktoś poprosi was o przelew na kwotę 1,01 zł, to pod żadnym pozorem tego nie róbcie - alarmuje portal za pośrednictwem tvn24bis.pl.

Komputer
Komputer (Pixabay.com)

Pojawia się coraz więcej doniesień o oszustach grasujących na portalu OLX. Jeżeli spotkaliście się z prośbą o przelew, rzekomo w celu potwierdzenia danych osobowych i zabezpieczenia transakcji, to zgłoście sprawę na policję. Oszuści wykorzystują dane do przelewu i zakładają fałszywe konta na portalach aukcyjnych.

Jest to oszustwo polegające na założeniu na Allegro konta na wasze dane osobowe, z którego później nieuczciwy użytkownik oszukuje kolejne osoby! W ten sposób bardzo łatwo stać się tzw. słupem - ostrzega portal OLX.

Oszust korzystając z waszej tożsamości, będzie wystawiał fikcyjne przedmioty. Pobierze za nie opłatę, ale kupujący nigdy nie otrzyma wylicytowanej rzeczy. Później wszelkie roszczenia będzie kierował do was, a wy będziecie się tłumaczyć przed policją.

Jak to możliwe? Aktywacja konta na Allegro wymaga przelewu nawet drobnej kwoty na wskazane konto. Oszust przesyła ten numer do użytkownika OLX, który nieświadomie aktywuje je za niego. Jeżeli ktoś dał się nabrać na ten trick, to znaczy, że dał dostęp nieuczciwym użytkownikom do swoich danych osobowych.

Autor: Arkadiusz Puz

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić