Korzystasz z tej apki? Lepiej uważaj

4

Korzystając z aplikacji Prisma na Androidzie, używasz podrobionej wersji. W systemie iOS też nie jest różowo. Tam zaś wpadłeś w regulaminową pułapkę.

Korzystasz z tej apki? Lepiej uważaj
(Instagram.com, Maffashion)

Oprócz zainteresowania, rosyjska aplikacja budzi też kontrowersje. Coraz więcej internautów zaczyna wrzucać do sieci zdjęcia, korzystając z filtrów Prismy. Jednak w tej darmowej aplikacji jest haczyk. Na oficjalnej stronie jej twórców czytamy, że wszystkie dane użytkowników są przechowywane w chmurze, a program musi mieć połączenie z internetem, by działać. To jednak na razie nie zraziło znanych polskich twarzy do publikacji swoich dzieł w mediach społecznościowych

Aplikację zachwala m.in. Julia Kuczyńska (Maffashion).

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Jednak eksperci zachęcają do świadomego korzystania z Prismy. Aplikacja zdobywa coraz więcej zwolenników, jednak nie zdają sobie oni sprawy, gdzie mogą znaleźć ich fotografie. Rosyjski start-up założony przez Aleksieja Mojsenkowa ma prawo wykorzystać w dowolny sposób wszelką treść, która zostanie przetworzona przez użytkowników. Ściągając aplikację na telefon lub tablet, zgadzamy się ponadto na przesyłanie do nas drogą mailową informacji handlowej, takiej jak powiadomienia o zmianach regulaminu i aktualizacjach. I nie można z tej subskrypcji zrezygnować.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Po lekturze regulaminu użytkownikom może zrzednąć mina. W internecie zaczęły bowiem pojawiać się ostrzeżenia oraz deklaracje jak najszybszego usunięcia aplikacji z telefonu. Posiadacze sprzętu z Androidem powinni się na razie wstrzymać ze ściąganiem. W sklepie Google Play jak dotąd pojawiło się wiele tytułów podszywających się pod oryginalną apkę, które mogą wyłudzać informacje.

Producent zapowiada, że pracuje nad oficjalną wersją na Androida. Ma ona powstać jeszcze w tym miesiącu.

Autor: Mateusz Kijek

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić