Ksiądz z Wojnowic uprawiał seks z niepełnosprawną 17-latką?

Czy ksiądz Krzysztof K. z parafii w Wojnowicach (woj. śląskie) wykorzystywał seksualnie 17-latkę? Dziewczyna jest wychowankę ośrodka dla niesłyszących dzieci w Raciborzu. Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciw byłemu proboszczowi. Proces ma ruszyć w grudniu.

Odprawianie mszy
Odprawianie mszy (Pixabay.com)

Śledczy ustalą, czy doszło do przestepstwa. Mariusz Klekotka – zastępca prokuratora rejonowego w Raciborzu – potwierdził w rozmowie z ‘’Dziennikiem Zachodnim”, że sprawa dotyczy "obcowania płciowego z wykorzystaniem bezradności osoby pokrzywdzonej". A oskarżony, jest katolicki ksiądz

O kontaktach duchownego z dziewczyną dyrekcję ośrodka poinformowała jej koleżanka. Przechwyciła ich korespondencję na Facebooku. Do zdarzeń miało dochodzić w latach 2012-2013 na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszacych i Słabosłyszacych w Raciborzu.

Dyrektor ośrodka Agata Tańska w rozmowie z ”DZ” powiedziała, że dziewczynka nie jest upośledzona umysłowo, ma tylko wadę słuchu.

Poszkodowana nadal jest naszą wychowanką. Została objęta pomocą psychologiczno-pedagogiczną. Podjęto również działania, by chronić pokrzywdzoną w środowisku młodzieży. Przeprowadzane są także działania profilaktyczne w postaci pogadanek dla wszystkich wychowanków placówki.

Wojnowice są wstrząśnięte. Niektórzy wciąż nie mogą uwierzyć w winę księdza. Krzysztof K. w dalszym ciągu pełni posługę kapłańską, ale na Opolszczyźnie. Grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić