o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Ksiądz zarażony wirusem HIV uniewinniony. Zgwałcił 30 dziewczynek

102
Podziel się

Archidiecezja w Meksyku umywa ręce w związku z makabrycznymi zarzutami ciążącymi na duchownym. On sam przyznał się do molestowania seksualnego nieletnich.

priest and worship at the altar
priest and worship at the altar (Fotolia, mariangarai)
bDTIBjbF

Wiadomość wyciekła dzięki hakerom z grupy "Anonymous". W sieci umieścili notatkę na temat ojca José Ataulfo Garcii. Kapłan miał się przyznać do zgwałcenia 30 latynoskich dziewcząt w wieku od 5 do 10 lat w stanie Oaxaca. Zapewnił też, że był świadomy swojego nosicielstwa wirusa HIV.

Pomimo dowodów winy, sprawę wyciszono. Nawet policja nie chciała się zająć niewygodnym księdzem. Obawiała się katolickich hierarchów mających duży autorytet w Ameryce Łacińskiej.

bDTIBjbH

Do historii odniosła się amerykańska Katolicka Agencja Informacyjna. Powątpiewa ona w istnienie tego księdza. Jako dowód na brak wiarygodności informacji przekazanych przez "Anonymous" podaje wypowiedź arcybiskupa José Luisa Cháveza Botello Antequerię z Oaxaca, który stwierdził, że "nie zna go José Ataulfo Garcii i nie jest on na pewno z tej archidiecezji".

Lokalne media jednak nie uwierzyły agencji. Donoszą o skandalu. Historia meksykańskiego księdza pedofila pojawiła się m.in. w Urgente24.com. Według serwisu przeciwko uniewinnieniu zwyrodnialca zaprotestowały jedynie dwie ofiary, co ma być dowodem na strach przed odwetem duchownych. Meksykański oddział hakerów poinformował też, że matka jednej z nich nawet skontaktowała się z Watykanem, by spotkać się z Franciszkiem, jednak prośba została odrzucona. Prefekt Kongregacji Nauki Wiary miał odpowiedzieć, że ksiądz Ataulfo jest "wolny od wszelkich oskarżeń".

Autor: Mateusz Kijek

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTIBjbN

bDTIBjci
KOMENTARZE
(102)
zwykły PL
5 lata temu
Ludzie wezmą sprawy w swoje ręce - zobaczycie. Nie tylko tam. Wszystkim nadętym bucom wydaje się że moga schowac się za prawem lub kordonem policji. Niestety nie. Ludzki gniew rozpala sie powoli ale płonie gwałtownie.
Tomasz z Sosn...
5 lata temu
Nie jestem przeciw Bogu tylko Kościołowi.U Nas jest i będzie nadal podobnie.Pycha i bogactwo. A gdzie wzór od Jezusa?
ddddd
5 lata temu
W życiu nie zostawiłbym sam na sam dziecka z księdzem......................masakra
bDTIBjcj
wierny Bogowi...
5 lata temu
dajecie na tacę -po co -Bóg pieniędzy nie potrzebuje tylko żywi ludzie w sutannach ,to największa zaraza od wieków ci pseudo bogowie -doją was jak krowy -Bóg jest wszędzie tylko nie w kościele.
Beton
5 lata temu
Co na to papież Franciszek? Niech powie publicznie. Tyle ma do powiedzenia na temat Europy a na jego kontynencie syf kwadratowy. Gabriel Amorth , zmarły niedawno egzorcysta watykański powiedział "Szatan mieszka w Watykanie" , no i miał rację.
Najnowsze komentarze (102)
Kryweg
rok temu
To nie pierwsza sytuacja, gdy Franciszek ochrania pedofila.
Monika
2 lata temu
Obciąć mu wacka i zrobić dzwonki do kościoła by wiedział co uczynił
Zdegustowana
2 lata temu
Mateusz Kijek jak już chcesz napisać artykuł to wykaz się, bądź dziennikarzem a nie pisarzyna i znajdź dowody na istnienie tego człowieka. Takie rzeczy bez poparcia dowodami to śmiech na sali a nie artykuł. Mogę zaraz napisać, ze wyciekły zdjęcia od Anonimów jak pisarzyny z jednego z portali internetowych sprzedawali narkotyki, wprawdzie portal nie zna Pana Iksa Igrekowskiego i nie potwierdza współpracy z nim, a ludzie którzy kupowali uciekli ale są takie wycieki. Gdzie Ty uczyłeś się pisać?
tola130
2 lata temu
Prawda jest taka że cały ten KRK to jedna wielka mafia. w innych instytucjach za taki czyn został by oskarżony. Tu przeniosą go na inna parafie i dalej będzie robił to samo. Pismo Święte mówi że biskup ma być mężem jednej żony, nienagannym ojcem! Bóg nie ma nic wspólnego z tą organizacją. przekrecaja Pismo Święte na swoje potrzeby! Czytajcie Biblię! Otwórzcie oczy!
Gość
2 lata temu
Biblia określa religię fałszywą jako rozpuste ludzi wyzutych z naturalnego pożądania jak mężczyzny do kobiety gdzie ich świętość do małżeństwa stworzyli sobie celibat aby w ukryciu molestowac i obrażać Boga tym co dla niego jest obrzydliwe spełniają wole ojca kłamstwa szatana o czym powiedział Jezus w ewangelii Jana w ósmym rozdziale poczytajcie to o nich którzy chodzą w długich szatach.
tacowy
2 lata temu
Skąd HIV u księdza?Czyżby korzystał z publicznej toalety i tak oddając mocz opryskał się
haha
2 lata temu
a co to za info, jakieś ploty wypuszczone specjalnie żeby naiwnych JUDZIĆ, żałosne manipulacje.
Dagulin
2 lata temu
Mam nadzieje,ze ojcowie go dopadna!
bDTIBjcb
oxymoron
2 lata temu
może go tak spiknąć z jarosławem........ on lubi takie wyzwania a i orientacja ta sama....
kropka
5 lata temu
I tu właśnie widać mentalność tych ludzi (KK) i całe podejście hierarchów. Zadufanie, pycha czyli totalne dno.
elton ma pont...
5 lata temu
Ale to ten Meksyk w pow. Mragowskim? Nic dziwnego..
Salomon
5 lata temu
Kościół to nie Bóg ,Jezus to nie Bóg ! Żadne Matki Boskie itp.. Bóg jest jeden dla wszystkich na ziemi i tylko on, każdy z nas kiedyś się o tym przekona.Zapytajcie sie sami siebie czy w naprawdę trudnych sytuacjach życiowych tak po cichu nie prosiliście go o pomoc ? A wielu z was łącznie ze mną nie jednokrotnie się go wypiera do momentu kiedy jest żle.
antyklerykał
5 lata temu
Rzadki sk...syn, pardon, syn Boży
Katolik
5 lata temu
W Polsce też dużo spraw jest tabu bo dotyczy eminencji.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić