Ktoś kradnie ludzkie szczątki! Policja ma kłopot

Tylko w tym roku odnotowano w Olsztynie kilka przypadków okradania grobów ze szczątków ludzi, którzy są w nich pochowani. Śledczy starają się ustalić, kto i dlaczego dokonuje tak makabrycznych przestępstw.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne (East News)

Nie wiadomo, czy kradzieży dokonuje ta sama osoba. Jednak olsztyńska prokuratura będzie starała się wyjaśnić sprawę. Śledczy zainteresowali się sprawą po tym, jak pracownicy cmentarza komunalnego znaleźli pustą trumnę. Leżała obok rozbitego grobowca, z którego ktoś ją wykopał.

Śledczy nie wiedzą, co mogło być motywem tej dziwnej kradzieży. Do podobnych zdarzeń dochodziło w tym roku w Elblągu, Lęborku i Gdyni. Śledczy z Olsztyna będą próbowali dotrzeć do akt postępowań z tamtych miast.

Może natkniemy się w nich na coś, co naprowadzi nas na trop sprawców. Do Olsztyna spływają już pierwsze tomy akt - przyznał rzecznik olsztyńskiej prokuratury Zbigniew Czerwiński.

Ta sprawa jest komentowana przez prokuraturę jako wyjątkowo przykra i nietypowa. Śledczy nie wykluczają żadnej możliwości. Jednym z tropów jest podejrzenie, że wykradzione szczątki mogą służyć do przeprowadzania eksperymentów paramedycznych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić