REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Radosław Opas20.09.19 (21:09)

Ktoś udawał Agatę Dudę. Do akcji wkroczył sam prezydent

Znany z dużej aktywności w sieci prezydent RP Andrzej Duda tym razem oprócz dzielenia się nowościami ze swojej pracy i odpowiadaniem na komentarze fanów musiał interweniować w sprawie swojej żony. Na Twitterze pojawiło się bowiem fałszywe konto Agaty Kornhauser-Dudy.
MARIUSZ GACZYNSKI / East News

Na nieprawdziwy profil pierwszej damy RP nabrało się kilkaset osób. Metoda dokonanego „oszustwa” nie odbiegała niczym szczególnym od tej, które znana jest użytkownikom mediów społecznościowych od pewnego już czasu. Konto wyglądało niezwykle autentycznie, choć zostało utworzone dzisiaj, 20 września 2019 roku.

Podróbka niemal idealna. Na powstałym na Twitterze koncie widoczne było zdjęcie profilowe przedstawiające Agatę Kornhauser-Dudę. Na fotografii w tle widniało natomiast wspólne zdjęcie z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Jedyną cechą, która odróżniała go od oficjalnego profilu, okazał się zamieszczony w opisie link, który przekierowywał do funclubu Agaty Dudy na Facebooku.

REKLAMA

W sprawie swojej żony interweniował Andrzej Duda. Po tym, jak profil pierwszej damy zaczął zdobywać coraz więcej „lajków”, fani zaczęli zastanawiać się czy aby na pewno został on założony przez Agatę Dudę. Jeden z użytkowników zapytał o to bezpośrednio prezydenta RP, który rozjaśnił wszelkie wątpliwości.

Szanowna Pani, nie znamy z Żoną tego konta i nie wiemy kto je prowadzi. Z pewnością nie jest to osobiste konto Agaty. Serdecznie pozdrawiam – odpowiedział Andrzej Duda na pytanie.

Profil został usunięty. Po kilku godzinach fałszywe konto Agaty Dudy zniknęło z Twittera. Najprawdopodobniej zostało zgłoszone jako nieprawdziwe do administracji portalu.

Zobacz także: Sławomir Świerzyński: "Czepiają się mnie, że zagrałem dla PiS'u"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij