aktualizacja 

Kukiz ukarany za posty na Facebooku

124

Sejmowa komisja etyki poselskiej ukarała posła Pawła Kukiza za wpisy, które opublikował na Facebooku. Obraził on w nich Ryszarda Petru z Nowoczesnej i działaczkę HejtStop Joannę Grabarczyk.

Kukiz ukarany za posty na Facebooku
(flickr.com, Piotr Drabik)

W pierwszym poście dosadnie odniósł się do rodziny lidera Nowoczesnej. Nawiązał w nim między innymi do powiązań ojca Petru z ZSRR. Napisał, że „za czasów głębokiej komuny w imię interesu światowej nauki rodzina Rysia współtworzy bombę - gwarant globalnego pokoju pod patronem Związku Sowieckiego :-)”. Uszczypliwie dodał, że „rodziny się nie wybiera”, ale „czym skorupka za młodu…”. Ryszardowi Petru zarzucił też brak historycznej wiedzy.

*O ukaranie naganą Kukiza zawnioskowała Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. *Posłanka PO Izabela Mrzygłocka wnioskowała o zwrócenie uwagi posłowi. Poza tymi dwoma formami komisja może skorzystać też z prawa do upomnienia posła. Ostatecznie lidera Kukiz'15 ukarano właśnie tą ostatnią, czyli najniższą możliwą karą – podaje TVN24.

Druga kara była efektem publikacji postu dotyczącego Joanny Grabarczyk. Kukiz nawiązał w nim do przykrych wydarzeń z nocy sylwestrowej w Kolonii, gdzie donoszono o przypadkach molestowania kobiet przez imigrantów.

*Za ten wpis Kukiz został ukarany naganą. *Wspomniane posty szybko zostały skasowane.

Nie przegap:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić