Kup część historii "Top Gear". Słynne auto jest na sprzedaż

Podziel się:

Brytyjski program rozrywkowo-motoryzacyjny „Top Gear” oglądały setki tysięcy ludzi na całym świecie. Teraz fani programu mają nie lada okazję nabyć kawałek jego historii. Na aukcję trafił bowiem samochód z segmentu „Gwiazda w aucie za rozsądną cenę”.

Astra z Top Gear
Astra z Top Gear (ebay.com, BEN Motorsport Auction)

Konkretnie chodzi o Vauxhalla Astrę IV z 2013 roku. Auto jest w wersji wyposażenia Tech Line. Pod maską siedzi benzynowy, 115-konny silnik 1.6. Samochód ma mały przebieg – zaledwie 2908 mil (4667 km). Wartym odnotowania jest fakt, że auto jeździło cały czas na torze, a więc nikt go tam nie oszczędzał.

Niestety, sprzedawana Astra kilka minusów. Wewnątrz auta zamontowano klatkę bezpieczeństwa, co wymusił dokonanie różnych zmian – m.in. wyłączenie poduszek powietrznych. To z kolei sprawia, że nie powinno się nim jeździć po drogach publicznych. Sprzedający twierdzi, że przywrócenie Astry do oryginalnego stanu (demontaż klatki czy sportowych siedzeń), który umożliwiałby normalne użytkowanie auta, byłoby bardzo kosztowne. Poza tym samochód ma jeszcze kilka śladów użytkowania.

W momencie pisania artykułu cena wynosi 8100 funtów (ok. 47 tys. zł). Do zakończenia aukcji zostało jeszcze kilka dni, więc możemy się spodziewać, że kwota zostanie jeszcze przebita. Całość zostanie później przekazana na cele charytatywne.

„Gwiazda w aucie za rozsądną cenę” to część programu obecna w niemalże każdym odcinku. W studiu pojawiała się gwiazda, której zadaniem było wykręcenie jak najlepszego czasu na torze znajdującym się na lotnisku Dunsfold, w Anglii. Przed Astrą samochodami za rozsądną cenę były Suzuki Liana, Chevrolet Lacetti i Kia Cee’d. Najszybszą gwiazdą okazał się Olly Murs – za kierownicą Vauxhalla wykręcił czas 1:44,6.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić