Kupowali tabletki na potencję zrobione z... gipsu

49-letni elektryk z Łodzi założył używając skradzionej tożsamości kilka stron internetowych, na których oferował tabletki na potencję bez recepty. Produkował je z gipsu. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

Kupowali tabletki na potencję zrobione z... gipsu
(Pixabay.com)

820 osób miało paść ofiarą tego oszustwa. Mężczyzna odlewał z mieszanki gipsu i innych substancji podróbki tabletek, które sprzedawał jako leki na potencję - informuje RMF24. Oprócz oczywistego braku skuteczności leczenia, klienci mogli cierpieć na ostre zatrucia pokarmowe.

Oszust nie używał swojej tożsamości. Domeny internetowe i konta w banku rejestrował na nazwisko kobiety, której dowód osobisty znalazł przypadkiem. W ten sposób mężczyzna mógł ukraść nawet 120 tys. zł.

Internetowe sklepy działały w 2013 roku. Jednak dopiero teraz mężczyzna usłyszy prokuratorskie zarzuty. Udowodniono mu, że z przestępstwa uczynił swoje stałe źródło dochodu, dlatego prokurator chce wnioskować o najwyższy wymiar kary. Za oszustwo 820 osób na kwotę około 120 tys. zł i posługiwanie się cudzą tożsamością grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić