REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka12.08.19 (20:56)

Lady Gaga oskarżona o plagiat. Chodzi o "Shallow" z Bradleyem Cooperem

Amerykański muzyk Steve Ronsen twierdzi, że piosenka "Shallow", za którą Lady Gaga dostała Oscara, jest plagiatem. Sprawa najprawdopodobniej będzie miała swój finał w sądzie.
Youtube.com

Steve Ronsen zapowiedział, że pozwie Lady Gagę oraz innych twórców hitu "Shallow" o plagiat. Muzyk twierdzi, że utwór brzmi jak jego piosenka „Almost” z 2012 r. Dodał, że od kilku miesięcy próbował kontaktować się z prawnikami Lady Gagi. Miał im przesłać m.in. oficjalny raport znanego muzykologa, który potwierdził podobieństwa tempa, melodii, rytmu i harmonii między dwoma utworami. Nie udało się jednak osiągnąć porozumienia, dlatego muzyk zapowiedział, że wyśle do sądu pozew, w którym będzie domagać się miliona dolarów odszkodowania.

Wiele osób zwróciło mi uwagę na to, że "Shallow" brzmi jak moja piosenka. To nie ja to wyszukałem, nawet nie widziałem filmu (choć słyszałem, że jest całkiem niezły). Podziwiam Lady Gagę i chcę po prostu przejść do sedna sprawy. Są też inni twórcy tej piosenki, w tym Mark Ronson. Skontaktowałem się z muzykologiem, który zgadza się, że te utwory są podobne. Po prostu chcę, żeby ktoś zbadał wszelkie możliwe naruszenia - powiedział Steve Ronsen w rozmowie z ET Online.

REKLAMA

Do oskarżeń o plagiat odniósł się prawnik Lady Gagi. Jego zdaniem zarzuty Ronsena są niedorzeczne i chce on po prostu zdobyć rozgłos i wzbogacić się kosztem artystki.

Pan Ronsen i jego prawnik próbują zarobić łatwe pieniądze kosztem odnoszącej liczne sukcesy artystki. To haniebne i złe postępowanie. Jeśli sprawa będzie kontynuowana, Lady Gaga będzie walczyć i wygra. Dostarczyliśmy Shirianowi obszerny list z ustaleniami wielu wiodących muzykologów. Żaden z nich nie znalazł podobieństw między tymi dwoma utworami. Nawet muzykolog, na którego powołał się pan Shirian, przyznał, że ten konkretny zestaw dźwięków występuje w wielu innych utworach poprzedzających piosenkę jego klienta - skomentował prawnik Lady Gagi, Orin Snyder.

Na początku tego roku piosenka „Shallow” z filmu "Narodziny gwiazdy" została nagrodzona Oscarem. Jej twórcami są Lady Gaga, Mark Ronson, Anthony Rossomando, Andrew Wyatt oraz Benjamin Rice.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Gwiazda zaskoczyła wszystkich. Zobacz nagranie z czerwonego dywanu

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij