aktualizacja 

Lekarz namówił chorego psychicznie, by dołączył do ISIS?

17

Niemieccy policjanci aresztowali 33-letniego doktora pod zarzutem namawiania psychicznie chorego pacjenta do przyłączenia się do ISIS. Niedługo potem chory mężczyzna wysadził się w ataku samobójczym w Bagdadzie.

Terroryści ISIS
Terroryści ISIS (East News, AY-COLLECTION/SIPA)

*Lekarza oskarżono o manipulację chorym psychicznie 24-latkiem. * Niemiec miał pokazywać pacjentowi nagrania z dżihadystami i kupić mu bilet w jedną stroną do Syrii i Iraku. Niedługo potem chory wysadził się w stolicy Iraku, zabijając co najmniej 12 irackich policjantów.

Z ustaleń wynika, że zamachowiec był ograniczony umysłowo, a przez to podatny na działania osób trzecich. W związku z tym jego czyny zostały przypisane jego opiekunowi. Prawdopodobnie lekarz celowo wybrał 24-latka ze względu na jego chorobę psychiczną - czytamy w oświadczeniu prokuratury na The Local

*Do aresztowania doszło podczas nalotów na mieszkania w Berlinie w Mainnhein. *Policjanci znaleźli m.in. celownik optyczny do broni, dokumenty i telefon. Zabezpieczyli także dane na komputerach osobistych, należących do 33-letniego lekarza. Liczbę Europejczyków, którzy wyjechali do Syrii, by walczyć dla ISIS, można szacować już w tysiącach. Największym zagrożeniem dla europejskich państw stanowią osoby powracające z terenów tzw. Państwa Islamskiego.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić