Lekarze ostrzegają przed zbyt ciasnym owijaniem niemowlaków!

9

Rodzice mogą nieświadomie spowodować bolesne urazy bioder u swoich dzieci - przestrzegają pediatrzy Nicole Williams, Bruce K Foster i Peter J Cundy w artykule opublikowanym w The Medical Journal of Australia.

Lekarze ostrzegają przed zbyt ciasnym owijaniem niemowlaków!
(Pixabay.com)

Zbyt mocne zawijanie niemowlaka może nawet doprowadzić do konieczności przeprowadzenia operacji. Australijscy lekarze ostrzegają przed popularnym, mocnym owijaniem dzieci na noc. Metoda mająca zmniejszyć ryzyko śmierci łóżeczkowej ma negatywny wpływ na rozwój malucha.

Spanie w ciasnym „kokonie” może spowodować dysplazję stawu biodrowego. Doktor Matthias Axt ze Szpitala Dziecięcego w Westmead w Australii przyznał, że w krajach, w których dzieci nie są mocno zawijane, ludzie rzadziej cierpią z powodu zespołu trzaskającego biodra.

*Dzieci powinny mieć pozostawioną przestrzeń do machania nóżkami. *To, że podczas snu kopią powietrze lub układają nóżki jak żaba, jest naturalną częścią ich rozwoju.

Mamy dowody na to, że mocne owijanie niemowlaków jest szkodliwe dla prawidłowego rozwoju stawu biodrowego - czytamy w Telegraph wypowiedź Matthiasa Axta.

Nie przegap

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić