Lepiej unikać folii aluminiowej w kuchni

24

Gotowanie, smażenie czy pieczenie w folii aluminiowej może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje.

Lepiej unikać folii aluminiowej w kuchni
(Pixabay.com)

Badania wykazały jasno, że folia może nam zaszkodzić. Pod wpływem wysokiej temperatury, z folii wytrąca się aluminium i jest wchłaniane przez potrawę owiniętą sreberkiem - informuje yahoo.com.

Określono dokładne ilości aluminium, jakie później spożywamy. Dwie badaczki z amerykańskiego Uniwersytetu Sharjah, dr Fathia Mohammed i dr Essam Zubaidy, smażyły identyczne potrawy. W przypadku jednej użyły folii, drugą przygotowały już bez niej. Mięso smażone w folii zawierało nawet do 400 mg aluminium. Taki sam kawałek mięsa położony bezpośrednio na ogniu miał w sobie tylko 40 mg.

Problemem są także dodatki. Kobiety prowadziły doświadczenia na różnych potrawach. Udowodniły, że jedzenie marynowane w occie, czy soku z cytryny, łatwiej wchłania aluminium, niż na przykład to z dodatkiem alkoholu czy wody.

Wysokie stężenie metali w organizmie może prowadzić do poważnych chorób. Badania wykazują związek pomiędzy podwyższonym poziomem aluminium a zachorowaniami na Alzheimera, niewydolnością wątroby, osteoporozą, chorobami kości czy niewydolnością nerek.

Autor: Kamil Karnowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić