Natalia Bogucka| 

Lubelskie. Przejście dla pieszych w środku lasu

52

W gminie Rejonowiec Fabryczny w woj. lubelskim zrealizowano absurdalną inwestycję. Wśród pól i lasów powstało oświetlone przejście dla pieszych. Wszystko po to, by zdobyć dofinansowanie na remont drogi.

Przejście dla pieszych, lubelskie
Przejście dla pieszych, lubelskie (Polsat News)

Przejście powstało w miejscowości Toruń. Jak podaje Polsat News, ruch drogowy praktycznie tam nie istnieje. Mimo to można podziwiać oświetlone przejście, sygnalizację ostrzegawczą zasilaną panelem fotowoltaicznym oraz miejsce na przystanek autobusowy.

Inwestycja powstała po to, by uzyskać pieniądze na remont drogi. Stworzenie przejścia dla pieszych zwiększało szanse na uzyskanie dofinansowania.

Przejście pomogło w uzyskaniu unijnych pieniędzy na remont drogi - powiedział w Polsat News Zdzisław Krupa, wójt gminy Rejowiec Fabryczny. - Szukając możliwości dofinansowania, trzeba się dostosować do warunków, jakie stawia instytucja wspomagająca inwestycję.

Jednak miejsce, w którym powstało przejście dla pieszych, śmieszy nawet mieszkańców gminy. Niektórzy żartują, że zostało "zbudowane dla saren".

Wcześniej na podobny pomysł wpadły władze gminy Wysokie, także w woj. lubelskim. Przejście dla pieszych powstało wśród pól w miejscowości Słupeczno. Powód był ten sam - uzyskanie pomocy finansowej na remont drogi.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Fuszerka budowlana w najbogatszej gminie. Zagraża życiu ludzi
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić