Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Lubelskie. Przejście dla pieszych w środku lasu

47
Podziel się:

W gminie Rejonowiec Fabryczny w woj. lubelskim zrealizowano absurdalną inwestycję. Wśród pól i lasów powstało oświetlone przejście dla pieszych. Wszystko po to, by zdobyć dofinansowanie na remont drogi.

Przejście dla pieszych, lubelskie
Przejście dla pieszych, lubelskie (Polsat News)

Przejście powstało w miejscowości Toruń. Jak podaje Polsat News, ruch drogowy praktycznie tam nie istnieje. Mimo to można podziwiać oświetlone przejście, sygnalizację ostrzegawczą zasilaną panelem fotowoltaicznym oraz miejsce na przystanek autobusowy.

Inwestycja powstała po to, by uzyskać pieniądze na remont drogi. Stworzenie przejścia dla pieszych zwiększało szanse na uzyskanie dofinansowania.

Przejście pomogło w uzyskaniu unijnych pieniędzy na remont drogi - powiedział w Polsat News Zdzisław Krupa, wójt gminy Rejowiec Fabryczny. - Szukając możliwości dofinansowania, trzeba się dostosować do warunków, jakie stawia instytucja wspomagająca inwestycję.

Jednak miejsce, w którym powstało przejście dla pieszych, śmieszy nawet mieszkańców gminy. Niektórzy żartują, że zostało "zbudowane dla saren".

Wcześniej na podobny pomysł wpadły władze gminy Wysokie, także w woj. lubelskim. Przejście dla pieszych powstało wśród pól w miejscowości Słupeczno. Powód był ten sam - uzyskanie pomocy finansowej na remont drogi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz także: Fuszerka budowlana w najbogatszej gminie. Zagraża życiu ludzi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(47)
Ad33
3 lata temu
Tak działa unia. A przecież te pieniądze nie wzięły się z powietrza. Żeby odzyskać cokolwiek z tego wspólnego konta trzeba było posunąć się do takiego absurdu.
Edek
3 lata temu
No cóż pewnie do Torunia
bolo
3 lata temu
Fizjonomie takich decydentow, winny byc publikowane na wszystkich forach, jakie sie da!!!
Antoni Pallat...
3 lata temu
i bardzo dobrze. jestem za , doic tychy degeneratow ile sie da.
1234pięc
3 lata temu
Klasyczne wyłudzenia dotacji. Ciekawe czy jest organ kontrolny zwalczający takie zagrywki i mający prawo ukarać "pomysłowych" samorządowców?
to ja
3 lata temu
skoro takie sa absurdalne warunki przydzielania dotacji unijnych, POPIERAM
KJKO
3 lata temu
A drwić to można z unijnych przepisów.....gdyby nie to przejście"byle gdzie" to dopłata do inwestycji była by 2 razy mniejsza... i tyle w temacie.
PMN
3 lata temu
Oby tylko takie głupoty były finansowane z budżetu wspomaganego środkami unijnymi. Patrz na W-wę i zakup zestawu pociągu do metra, do lotniska.
Piesi i Space...
3 lata temu
Przejście dla Pieszych i Spacerowiczów. Co lubią w łapę...
Mieszkaniec t...
3 lata temu
W pewnym mieście na wybrzeżu władzę miasta pozyskały duże środki na remont infrastruktury ciepłowniczej która w tym mieście nie istnieje bo na wszystkich osiedlach są kotłownie ekologiczne na GAZ a klika planuje rozbudowę spółkowej prywatnej starej kotłowni węglowej zasilającej osiedle na obrzeżach miasta i likwidację wszystkich kotłowni gazowych !
xyz
3 lata temu
takie jest prawo unijne..widać kogo wybieramy
ja
3 lata temu
gmina wolbórz ma tak samo...
miasto
3 lata temu
W Toruniu muszą być przejścia przez ulice.
ss
3 lata temu
szkoda że jeszcze nie zasadzili betonowych dębów
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić