Lubelskie. Tir zgniótł traktor. Polak i Ukrainiec w szpitalu

We wsi Mosty (woj. lubelskie) doszło do niebezpiecznego wypadku. Tir, którym kierował obywatel Ukrainy, zderzył się z traktorem z przyczepą. Jak informuje lubelska policja, oba pojazdy zostały niemal doszczętnie zniszczone. Ich kierowcy trafili do szpitala.

Mosty (woj. lubelskie), zderzenie ciężarówki z traktorem
Źródło zdjęć: © Policja

Kierowca tira wykonywał manewr wyprzedzania. Nie zachował jednak należytej ostrożności i jadąc już lewym pasem jezdni, uderzył w skręcający w lewo traktor z przyczepą. Siła uderzenia była tak duża, że oba pojazdy wylądowały w rowie.

Za kierownicą tira siedział 50-letni Ukrainiec. Kierowca ciągnika, mieszkaniec gminy Wisznice, doznał poważnych obrażeń i trafił do szpitala. W szpitalu wylądował też mężczyzna z Ukrainy.

Obu kierowców przebadano alkomatem. Badanie wykazało, że byli trzeźwi. Ruch pojazdów na trasie Wisznice-Włodawa przez kilka godzin był zablokowany. Policjanci kierowali samochody na objazdy.

Zobacz też: O krok od tragedii

Policja wszczęła śledztwo. Przy okazji zaapelowała do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność. Zwróciła uwagę, że na drogach będzie teraz więcej pojazdów rolniczych.

Zbliżająca się pora żniw powoduje, że na drogach przybywa różnego rodzaju pojazdów rolniczych o różnych gabarytach. Z tego powodu przemieszczając się w okolicach upraw rolniczych należy zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do panujących warunków na drodze – czytamy w komunikacie lubelskiej policji.

Mosty (woj. lubelskie), ciężarówka zderzyła się z traktorem
© Policja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Wybrane dla Ciebie