Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Ludzkie szczątki w monachijskim laboratorium. Były w słoikach

16
Podziel się:

Fragmenty ludzkich ciał znaleziono w laboratorium Instytutu Psychiatrii im. Maxa Plancka w Monachium w Niemczech. To prawdopodobnie szczątki ofiar eksperymentów medycznych doktora Josefa Mengele.

Ludzkie szczątki w monachijskim laboratorium. Były w słoikach
(Wikimedia Commons CC BY-SA)

Podczas remontu w magazynach laboratorium przypadkowo trafiono na fragmenty ludzkich ciał w słoikach.

Jesteśmy zażenowany tym odkryciem, które hańbi nasze archiwa. Będziemy podawać do publicznej wiadomości wszystko, co uda nam się ustalić na ten temat - czytamy w komunikacie Instytutu Psychiatrii im. Maxa Plancka w Monachium.

Analiza zawartosci pojemników już się rozpoczęła. Naukowcy chcą ustalić ze 100-procentową pewnością, czy znalezione w słoikach szczątki należą do ofiar Holocaustu. Pracownicy instytutu przyznają, że próbki były wykorzystywane do badań nad ludzkim mózgiem, jakie w czasach nazistowskich przeprowadzał Julius Hallervorden. A materiały do badań podczas II wojny światowej regularnie dostarczał Josef Mengele, który eksperymentował na więźniach z obozu koncentracyjnego w Auschwitz.

Obsesją Josefa Mengele były badania genetyczne nad bliźniętami. Jego głównym celem było znalezienie sposobu na genetyczne warunkowanie cech aryjskich u dzieci i zwiększenie liczby ciąż mnogich. Po II wojnie światowej Mengele zbiegł do Ameryki Południowej. Przez lata udawało mu się tam ukrywać dzięki protekcji sympatyków nazistów. W 1979 roku utonął w tajemniczych okolicznościach.

Autor: Sylwia Owca

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(16)
otto
2 lata temu
"utonął w tajemniczych okolicznościach", każde praktycznie źródło podaje że utonął, gdyz dostał, udaru podczas pływania- takie prozaiczne dla kogoś kto uśmiercał innych , ale fakt zdanie zbudowane przez amatora dziennikarza brzmi lepiej:))
kri
6 lat temu
Ledwie sie 2 skonczyła a cudowna Andzela juz 3 szykuje , tym razem muslini to koziolki ofiarne
Prawda
6 lat temu
Moja mama wywieziona na roboty do Berlina, ojciec do Dachau - rdzenni Polacy
ROBIACY POD G...
6 lat temu
wszak doktor smierc mial wiele labolatorii i co dopiero teraz wyszlo tylko przez przypadek , A NA PEWNO TAM PRACOWAL POLAK LUB ZYD I DLATEGO PODALI TO DO PUBLICZNEJ WIADOMOSCI BO CI CO TAM PRACOWALI TO JUZ NIE MAJA TAM WSTEPU I JUZ BUNDESWERA ROBI TAM CZYSTKI BO IM WSTYD ZA ICH WODZA A ;
Fajf oklok
6 lat temu
Nie godzi się źle mówić o potomkach SS manów to nie jest poprawne politycznie, jak to się ma do tego jak Rzesza zabroniła Angolom emitować i dogrywać dalszych odcinków ALO ALO
franko
6 lat temu
To naród przeklętych zbrodniarzy na wszystkie wieki wieków - Amen. (de facto ruscy też)
he he
6 lat temu
hehehe a podobno polak w słoiku się nie zmieści.
gk
6 lat temu
71 lat po wojnie i...dopiero teraz to odkryli??? To do Niemcow niepodobne...Bardziej podobne,ze dopiero teraz zdecydowali sie ujawnic..
ogr
6 lat temu
Kur.a co za brednie i fałszowanie prawdy. Jaki Holocaust, mordowano więźniów wszystkich nacji w obozie. Jacy naziści to przecież Niemcy.
Ziutek
6 lat temu
nie utonął tylko zaj....i go żydzi. Jak większość odszukanych zbrodniarzy
dottore
6 lat temu
Dlaczego tylko Holocaustu ? Mój dziadek zginął w obozie, a jesteśmy rdzennymi Polakami. Holocaust jest utożsamiany z Izraelitami. Mengele mordował też inne nacje ! W obozach nie ginęli sami Izraelici ! Może to są szczątki Polaków, Rosjan itp...
histo
6 lat temu
ii wojna nie daje o sobie zapomnieć ---i za Niemcami będzie się ciągła jak smród po gaciach ,choć by nie wiem co robili to i tak się przypomnie to tu to tam zawsze coś wyjdzie na jaw!
LOOL
6 lat temu
autor(ka) materialu - do szkoly. 1. wybielanie funkcjonariuszy i urzednikow dopiero teraz jest na finiszu. 2. Kto nie uzywal tasm koncernu BASF? hahahah, ten kto nie uzywal ma szczescie, bo nie przylozyl reki do holocaustu; 3. Kto pisal traktaty zalozycielskie wspolnot (znanych dzisiaj jako EU?). Podpowiadam - tylko cicho pssss bo to wiedza tajemna - prawnicy ktorzy obslugiwali IG Farben (czyli powyzej wspomniany BASF); 4. i td i tp, pan prezez BASF (?) zmarl calkiem niedawno jako szanowany obywatel. pozdrawiam samodzielnie myslacych.
Grisza
6 lat temu
A zbiegł do Ameryki Południowej dzięki pomocy Watykanu. Jak wielu nazistów.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić