Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Macierewicz chce powiększyć armię o połowę

48
Podziel się

Zapowiedziany przez ministra obrony narodowej "co najmniej 50-procentowy zasadniczy wzrost armii" to plan na najbliższe kilka lat.

Macierewicz chce powiększyć armię o połowę
(Forum)
bETGVhyZ

Ma chodzić nie tylko tylko o obronę terytorium Polski. Według szefa MON chodzi również o wzmocnienie jednostek operacyjnych.

Polska armia będzie większa. Przewidujemy zasadniczy wzrost armii, co najmniej 50-procentowy w ciągu najbliższych lat, w tym powstanie na przełomie tego i przyszłego roku trzech brygad obrony terytorialnej kraju na flance wschodniej - powiedział cytowany przez TVN24 Macierewicz.

Polska jest kolejnym krajem, w którym utworzono Jednostkę Integracyjną. Do tej pory powstało ich sześć, każda a w innym państwie. Jej zadanie to koordynowanie działań Sił Zbrojnych RP oraz sił NATO. Chodzi nie tylko o planowanie zdań przebywających na terenie Polski wojsk Sojuszu i ich ćwiczeń, ale także ewentualnej akcji przerzutu żołnierzy w sytuacji zagrożenia.

bETGVhzb

Obecnie polska armia liczy ok. 100 tys. żołnierzy. Według opublikowanego w lutym raportu portalu Global Firepower, w którym uwzględniono 126 państw, Siły Zbrojne RP znajdują się na 18. miejscu pod względem siły bojowej.

bETGVhzC
KOMENTARZE
(48)
kaja
6 lat temu
No i to jest pomysł będzie jak w ZSRR będzie dużo ludzi to w czasie ataku nie potrzeba nawet broni bo zadepczą przeciwnika tak trzymać Panie Ministrze
rekin
6 lat temu
nam wystarczy jedna kompania w każdej diecezji do obsługi feneberi biskupów
karro
6 lat temu
Byłem w wojsku w 2000r.jednostka pancerna dwa razy w miesiącu tankowaliśmy po 1000 litrów ropy do beczek i wywoziliśmy do klientów oczywiście na polecenie naszych dowódców takiego złodziejstwa jak w wojsku można dopatrzyć się jedynie wśród polityków,żadna armia nic nie pomoże dopóki nie pozbędziemy się złodziei
bETGVhzD
obserwator
6 lat temu
idz się leczyć bo nic innego ci nie zostało
marek
6 lat temu
kulka za zdradę tajemnicy wojskowej :-)
biedny polak
6 lat temu
oj antek antek jesteś wielki.........
Mad Marx
6 lat temu
Oby dla nowych wojaków nie zabrakło różańców i szkaplerzy....
myslacy_inacz...
6 lat temu
powaznie, wojsko? dwudziesty pierwszy wiek a my nadal myslimy tylko o tym jak sie zabijac? przerwijmy wreszcie ten zaklety krag przemocy. rozwijajmy sie, "walczmy" o lepsze jutro a nie popmujmy kieszenie wlascicieli koncernow zbrojeniowych. zolnierzykami bawimy sie w dziecinstwie a nie wieku doroslym!
peace
6 lat temu
Chcesz pokoju szykuj się na wojnę.
czyżby
6 lat temu
Na Rosję się już szykuje..?
hhc
6 lat temu
Obrona terytorialna już dawno powinna być w Polsce jest to sprawna struktura operująca na swoim terenie i potrafi zdziałać dużo przykład Finów to jeden z najlepszych. Udostępnić w większym stopniu do broni palnej (praktycznie najmniej w europie) ,wzbudzić patriotyzm szczególnie w śród młodych ludzi, a nie gadać że jakby co to i tak nie mamy szans , mysląc w ten sposób w latach 20 to nie było by bitwy Warszawskiej.
rap
6 lat temu
ile jest warte 10 ton mięsa armatniego w starciu z techniką, nowoczesność sprzętu i kadra fachowców ŻOŁNIERZY i najważniejsze oczywiście dowództwo sprawnie psychicznie
prawda
6 lat temu
armia jest chora jak takiego słucha
bETGVhzv
Apis
6 lat temu
Armia ma być sprawna. Wielkość to sprawa drugorzędna.Armia to nie przechowalnia nieudaczników i miernot, które niczego nie potrafią dobrze wykonać.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić