Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Mafia idzie na wojnę z Franciszkiem. "ISIS zamieni Watykan w meczet"

117
Podziel się

Nerwy puściły synowi szefa nowojorskiej mafii. Giovanni Gambino uderzył w papieża po tym, jak Franciszek zapowiedział możliwość nałożenia ekskomuniki na członków przestępczej organizacji.

Mafia idzie na wojnę z Franciszkiem. "ISIS zamieni Watykan w meczet"
(Getty Images, Franco Origlia)
bEUgKmiJ

*Syn słynnego mafiozo ma duży żal do papieża. *Twierdzi, że Franciszek daje drugą szansę księżom pedofilom, ale to mafię chce ekskomunikować. Tymczasem - według Gambino - to właśnie jej boi się ISIS.

Dla mnie ekskomunikowanie mafii z Kościoła katolickiego nie jest chrześcijańskim gestem. Jezus mówił, że "nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem powołać sprawiedliwych, ale grzeszników" - powiedział Gambino w rozmowie z "Daily Mail"

Jego zdaniem to dzięki mafii Watykan jeszcze nie został przejęty przez ISIS. To jednak - według Gambino - może się wkrótce zmienić. Jeśli bowiem papież będzie kontynuował walkę z mafią, radykalni muzułmanie "w ciągu 15 lat zamienią Watykan w meczet".

bEUgKmiL

*Członek mafii przyznaje, że jest ona przedstawiana w złym świetle. *Uważa jednak, że teraz, pomagając walczyć z ISIS, przestępcza organizacja może pokazać swoją lepszą twarz.

Syn mafiozo wspomina też potężny gang Cosa Nostra. Według niego kiedy rządził na Sycylii, imigrantów tam nie było. Teraz, kiedy część szefów jest za kratkami, a wymiar sprawiedliwości coraz mocniej dokręca śrubę, sytuacja mieszkańców wyspy jest dramatyczna. Autochtoni wyprowadzają się, a Sycylię przejmują imigranci - kontynuuje Gambino.

*Papież Franciszek od dłuższego czasu mówi o możliwości ekskomunikowania członków mafii. *Wygląda na to, że w końcu stanie się to faktem. Głowa kościoła zapowiedziała bowiem wprowadzenie nowej doktryny w Kościele katolickim, która by to regulowała.

bEUgKmiR

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUgKmjm
KOMENTARZE
(117)
blabla
4 lata temu
Gdyby wojsko i policja działały tak jak powinny, to mafia nie byłaby potrzebna w walce z islamem.
no no no
4 lata temu
I bądz mądry który BÓG prawdziwy !!!! I kto ma zwyciężyć, !!! A może rozum ???
Tu i teraz
4 lata temu
mafia walczy z mafią ...
bEUgKmjn
lui
4 lata temu
ciężko się odnieść do słów Papieża chyba kosciół sam zapomniał i zatracił się w swoich słowach nawet Chrystus wybaczył Judaszowi mimo że ten go wydał i poniekąd skazał na ukrzyżowanie z resztą kto dał prawo wam ludziom decydować kogo należy Ekskomunikować??? Mafia to organizacja przestępcza i państwo powinno ich sądzić tu na ziemi a dalej niech się dzieje wola boża
Deus Vult
4 lata temu
Mafia jak to mafia wyczuła, że jest hajs do wzięcia tym razem z Kościoła. Rząd stoi za poprawnością polityczną, więc mafia powiedziała - płaćcie za ochronę to się Wam nic nie stanie. Nie ma dobrej mafii... Tylko to nielogiczne wszystko jak TV mówi że islam to religia pokoju to jak mogą chcieć nam Watykan w meczet zamienić?
san
4 lata temu
lewak włazi muzułmanom bez mydła jak czopek
kasia
4 lata temu
O2 czemu nic nie piszecie o komisji ds. reprywatyzacji??? Przeciez to HIT dzisiejszy, a co dla Was niewygodny temat??? JESTESCIE ZALOSNI!!!!
el chupacabra
4 lata temu
Nigdy nie sądziłem że doczekam się papieża lewaka...co za czasy
0000
4 lata temu
Wolę włoską, ruską i nie wiem jeszcze jaką mafie niż tych kocmołuchów zwanymi uchodźcami - cóż papież troszkę sobie pojechał po bandzie i zapłaci za to, a mafia powinna zagonić to brudne i leniwe towarzystwo do roboty na plantacjach i ciągnąc z nich kasę do bólu-może wtedy by nie ciągnęli gdyby musieli zapieprzać.....
okiem rozumu.
4 lata temu
król jest nagi- oto mechanizmy które dają równowagę kulturowo- religijną . Straszne czasy. Najgorsze stworzenie - to chyba człowiek na tej planecie.
GGG
4 lata temu
Koleś gada od rzeczy. Mafia ma niezły zarobek na tych "uchodźcach". Wg prokuratorów włoskich przejęli kontrolę nad hostelami i obozami dla uchodźców i ciągną od nich kasę. Część zatrudnili na farmach na prowincji gdzie pracują jak niewolnicy (jakiś czas temu to samo robili z Polakami). Nie mówię już o kwestiach typowo bandyckich jak handel żywym towarem, zyski z prostytucji (kobiecej, męskiej czy dziecięcej). To jest właśnie wasza MAFIA. Ja ich nie żałuję. Abstrahuje tu od kwestii papieża Franciszka co do któremu też mam sporo do zarzucenia.
facio z krzyw...
4 lata temu
jesli to prawda to nastepni po mafi powinni byc Trump,i inni swiatowi przywodcy
H4848
4 lata temu
NATURALNA SPRAWA, ŻADNA MAFIA NIE LUBI KONKURENCJI I DZIELENIA SIĘ PROFITAMI. CIEMNOTA I BRAK ZNAJOMOŚCI NAUKI KOŚCIOŁÓW, DAJE POLE DO POPISU WSZELKIEJ MAŚCI SZARLATANOM (tatuś Z TORUNIA i.t.p.JEŻELI RÓŻNE ODŁAMY RELIGIJNE PROPAGUJĄ ZABIJANIE TO POWINNO SIĘ CZYM PRĘDZEJ JE ZDELEGALIZOWAĆ A ICH "GURU" POZAMYKAĆ W CIĘŻKICH WIĘZIENIACH.
bEUgKmjf
er
4 lata temu
Tylu islamków jest już we Włoszech i jeszcze codziennie po kilka tysięcy ich sprowadzają tak że ten papież jest ostatnim papieżem. Miał być czarny i przyjąć imię swego poprzednika czyli Franciszka ,który jak żył był nazywany czarnym papieżem bo choć nie był papieżem to głosił wszędzie i kazał aby oddawali papieże majątki biednym.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić